Przed momentem padła jedna strzech bramek dla Rozwoju... Fot. KS Rozwój Katowice

Rozwój Katowice - Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (1:0)

Bramki: Zieliński 13, Jastrzębski 58, Kunka 90+1 - karny.

ROZWÓJ: Golik - Ziarkowski, Kunka, Skroch, Brzeziński, Wroza (89. Myśliwczyk), Rogowski, Całka (64. Kaletka), Zieliński (66. Woźniak), Jastrzembski (68. Kwiatkowski), Gembicki. Trener Rafał BOSOWSKI.

ZAGŁĘBIE II: Siuta - Szlachta, Kłosek (90. Wołowiec), Wybański (62. Kulawiak), Ryndak, Zawojski (62. Mielczarek), Adamiec (62. Barć), Troć (46. Małkowski), Lipka (46. Dziedzic), Martosz, Kirejczyk (46. Paszczela). Trener Grzegorz BĄK.

Sędziował Jakub Borkowski (Tychy). Widzów 250.

Żółte kartki: Rogowski, Jastrzembski, Wroza, Kwiatkowski - Wybański, Kłosek, Szlachta.

Katowiczanie doskonale pamiętali mecz z rundy jesiennej, w którym nie mieli wiele do powiedzenia, przegrywając 0:5. Chęć zrewanżowania się za tamto lanie była w nich tak ogromna, że od pierwszego gwizdka rzucili się na przeciwników. Zorganizowany przez młodzież miejscowej akademii doping niósł się po stadionie przy Asnyka i napędzał miejscowych. Gole były jedynie kwestią czasu, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Maksymilian Zieliński, finalizują świetnie przeprowadzą akcję i piękne zagranie Szymona Gembickiego. Do remisu mógł doprowadzić Karol Adamiec, ale ładne uderzenie wychowanka Rozwoju jeszcze ładniej bronił Bartłomiej Golik. Była to jednak jedna z nielicznych prób sosnowiczan. Dominacja miejscowych została udokumentowana po zmianie stron. Najpierw premierowe trafienie po błędzie bramkarza zapisał Mateusz Jastrzębski, a wynik z rzutu karnego ustalił Kajetan Kunka.

- Pięciu moich zawodników grało w piątek 45 minut w sparingu pierwszej drużyny z Karviną, więc musiałem mocno zarządzać składem. Na pewno nie byliśmy tym zespołem, jaki chcielibyśmy widzieć. Bramki traciliśmy zbyt łatwo - powiedział zasmucony trener rezerw Zagłębia, [Grzegorz Bąk]. W odmiennym nastroju był szkoleniowiec zwycięzców. - Graliśmy z bardzo dobrą drużyną. Tym bardziej smakuje to, że ten mecz tak wyglądał, szczególnie w pierwszej połowie. Spodziewaliśmy się, że po przerwie będzie trudniej. Przeciwnik dokonał trzech zmian, mieliśmy świadomość, że możemy troszkę „siąść”, ale tak nie było. Trzeba było dużo zdrowia zostawić, napracować się tę wygraną - stwierdził Rafał Bosowski.

Piast II Gliwice - Drama Zbrosławice 0:2 (0:1)

Bramki: Ochwat 11, Cembala 63 - samobójcza.

Unia Rędziny - Victoria Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka - Piątkowski 86.

Podlesianka Katowice - Szczakowianka Jaworzno 2:0 (0:0)

Bramki: Jarnot 69 - głową, Grzeszczyk 90+3.

Unia Dąbrowa Górnicza - Sparta Katowice 0:3 (0:2)

Bramki: M. Mazurek 37, Goncerz 42, P. Mazurek 62.

Przemsza Siewierz - Szombierki Bytom 2:1 (1:0)

Bramki: Adamiecki 45 - karny, Czajkowski 90+2 - Marchewka 63.

MKS Myszków - Orzeł Miedary 2:2 (1:2)

Bramki: Jaworski 28, 60 - Kotalczyk 13, 45.

Ruch Radzionków - Znicz Kłobuck 3:0 (1:0)

Bramki: Zalewski 5, Matysek 61, 90+2.

1 - baraż o awans, 11 - baraż o utrzymanie, 12-16 - spadek

19. kolejka, 30.03.: Podlesianka - Przemsza, Szombierki - Dąbrowa G., Sparta - Myszków, Orzeł - Rozwój, Zagłębie II - Ruch, Znicz - Rędziny, Victoria - Piast II, Drama - Szczakowianka.

GRUPA II

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS II Tychy 1:1 (1:0)

Bramki: Chmiel 23 - Matusik 84.

Polonia Łaziska Górne - Kuźnia Ustroń 3:1 (1:0)

Bramki: Staniucha 32, Terbakyan 80, Buchczik 88 - Carabali 67.

ROW 1964 Rybnik - LKS Tworków 5:1 (2:1)

Bramki: Pachucy 25, 65, James 30, Spratek 60, Dankowski 74 - Przygoda 12.

Gwarek Ornontowice - Spójnia Landek 2:0 (0:0)

Bramki: Kowalik 62, 86.

Odra Wodzisław Śląski - Rekord II Bielsko-Biała 3:2 (2:2)

Bramki: Gajda 25, Oślizlok 27, 53 - Tekieli 6, Młocek 43.

LKS Czaniec - Decor Bełk 0:0

Orzeł Łękawica - Tempo Puńców 2:2 (1:0)

Bramki: Moiczek 34, Mrózek 81 - Rucki 46, Szlajss 90+2.

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Lędziny 4:0 (2:0)

Bramki: Wójtowicz 15, Wiśniowski 33, Dragon 83, Mencnarowski 84.

19. kolejka, 30.03.: MRKS - Gwarek, Lędziny - Orzeł, Tempo - Odra, Rekord II - ROW, Tworków - Podbeskidzie II, Tychy II - Polonia, Kuźnia - Czaniec, Decor - Spójnia.

IV LIGA OPOLSKA

Stal Brzeg - Victoria Chróścice 2:0, Polonia Nysa - Fortuna Głogówek 1:0, Pogoń Prudnik- LZS Domaszkowice 0:3, Piast Strzelce Opolskie - LZS Bogacica 0:0, Odra II Opole - Polonia Karłowice 10:0, LZS Piotrówka - LZS Walce 1:0, MKS Gogolin - Porawie Większyce 3:0, Małapanew Ozimek - Ruch Zdzieszowice 5:2.