Sochan wciąż na ławce

Polska uległa Chorwacji w pierwszym meczu turnieju w Opatiji.

KOSZYKÓWKA

Polacy uczestniczą w międzynarodowym turnieju w chorwackiej Opatiji. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni grali z gospodarzami. Oba zespoły przygotowują się do lipcowych kwalifikacji olimpijskich. Chorwaci w pierwszej piątce wystawili bardzo silny skład z dwoma graczami z NBA (Ivica Zubac, Dario Sarić) oraz Mario Hezonją, jednym z liderów Realu Madryt. Ale pierwsza kwarta była niespodziewanie popisem Aleksandra Balcerowskiego. Nasz środkowy był bezbłędny w rzutach, miał 9 punktów na koncie oraz 4 zbiorki. Po pierwszych 10 minutach minimalnie lepsi byli Polacy, którzy jednym punktem prowadzili też w połowie (35:34). Przewaga Chorwatów zaznaczyła się w kwarcie trzeciej, którą wygrali 10 oczkami. Od tego momentu gospodarze kontrolowali mecz. Najlepszym graczem meczu był Ivica Zubac. zawodnik Los Angeles Clippers zanotował double double (19 punktów, 10 zbiórek). W polskiej kadrze błyszczał Balcerowski - 13 punktów, 8 zbiórek.

To już drugi mecz, w którym nie zagrał Jeremy Sochan. Zawodnik San Antonio Spurs wciąż z ławki kibicuje kolegom. W poniedziałek Polacy grają z Brazylią.

Chorwacja - Polska 82:68 (17:18, 17:17, 30:20, 18:13)

POLSKA: Slaughter 9 (3x3), Ponitka 9, Sokołowski 3 (1x3), Milicić jr. 8 (1x3), Balcerowski 13 (1x3) - Pluta 2, Mazurczak 2, Dziewa 2, Bogucki 3, Michalak 15 (3x3), Żołnierewicz 2. Trener Igor MILICIĆ.