Śląski finał!

TAURON LIGA HOKEJA KOBIET

Zamierzchłe to czasy - 2010 rok! - gdy hokeistki z Janowa pod firmą MUKS Naprzód wystapiły w finale mistrzostw Polski; przegrały w nim z Polonią Bytom. W bieżącym sezonie „Kojotki” Naprzód Janów, bo taką nazwą od kilku lat występuje drużyna, były najlepsze w sezonie regularnym i bez trudu awansowały do finału mistrzostw Polski. Skalę ich sukcesu symbolizuje fakt, że przez osiem sezonów z rzędu decydujące mecze o złoty medal był domeną zespołów Polonii Bytom oraz Stoczniowca Gdańsk. „Kojotki” przerwały tę serię, zwyciężając z zespołem z Gdańska. Najpierw w hali Oliwii wygrały 5:0, zaś w rewanżu 7:1. 14-letnia Małgorzata Zakrzewska zaliczyła już w 1. tercji hat tricka.

Polonia Bytom nie uczestniczyła w rozgrywkach sezonu zasadniczego, bo większość zawodniczek grała - z dobrym skutkiem - w drużynie TAURON Metropolia Silesia w Europejskiej Hokej Lidze Kobiet. Podopieczne trenera Andrzeja Secemskiego dołączyły w play offie i również nie miały żadnego problemu z awansem do finału. W półfinałowym rewanżu wygrały z Unią Oświęcim 15:0. Karolina Późniewska, liderka drużyny oraz reprezentacji, zdobyła aż pięć goli i miała sześć asyst. Rzecz jasna, polonistki uchodzą za faworytki tego finału...

PÓŁFINAŁY PLAY OFF

Polonia Bytom Unia Oświęcim 15:0 (3:0, 7:0, 5:0, stan rywalizacji 2-0

Gole: Krzemień (3), Chrapek 3 (4, 27, 43, w przew.), Późniewska 5 (18, 21, 2x41, 54, w osłab.) Dziwok 2 (29, 37), Talanda (34), Sfora 2 (35, 39, w przew.), Gawandtka (56).

Kojotki Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk 7:1 (3:0, 2:0, 2:1), stan rywalizacji 2-0)

Gole: Zakrzewska 3 (6, 10, 16), Jankowska 2 (25, 35), Łaskawska (45), Bulas (56, w przew.) – Korkuz (60) .

Pierwsze mecze o medale mają się odbyć 9 marca, chyba że TAURON Metropolia Silesia będzie miała mecze w Europejskiej Hokejowej Lidze Kobiet (EWHL).