Zawodniczki Grot Budowlanych rządzą w Łodzi. Fot. PAP/Marian Zubrzycki.

Siła mentalna

Grot Budowlani Łódź ostatnim półfinalistą mistrzostw Polski.

TAURON LIGA

Łódzka rywalizacja w ćwierćfinale, ŁKS Commercecon - Grot Budowlani, zgodnie z przewidywaniami okazała się najbardziej wyrównana. Tylko w tej parze do wyłonienia półfinalisty potrzebne było trzecie spotkanie.

Dwa pierwsze mecze były wyrównane i dostarczyły kibicom mnóstwo emocji. Decydujące starcie było inne. Tym razem nieoczekiwanie dominowały zawodniczki Grot Budowlanych. Nie oddały rywalkom nawet seta. - Po wyniku wygląda, że wygrałyśmy łatwo, ale byłyśmy bardzo skupione. Ostatnie dwa dni wykorzystałyśmy, aby jak najlepiej mentalnie się zregenerować. Cieszę się, że wygrałyśmy, ale przede wszystkim cieszę się z tego, że każda dziewczyna była w każdym momencie tam, gdzie powinna być. Wiedziałyśmy, że w drugim meczu popełniłyśmy dużo błędów, ale dzisiaj to była fajna, zespołowa wygrana - mówiła dla PLS TV Jelena Blagojević, przyjmująca Grot Budowlanych.

ŁKS był tylko tłem dla dobrze grających rywalek, wśród których brylowały Ana Bjelica, Jelena Blagojević oraz Mackenzie May. Miał problemy praktycznie w każdym elemencie. Nie było przyjęcia, obrony i ataku. W tym ostatnim elemencie dwoiła się i troiła Anastazja Hryszczuk, ale sił i skuteczności wystarczyło jej jedynie na pierwszego seta. W kolejnych straciła moc i grała bardzo chimerycznie. Kibice ŁKS-u tylko raz mogli mieć nadzieję na zwrot akcji. W drugim secie ich zawodniczki wyszły z wyniku 2:7 na 10:9. Był to jednak krótkotrwały zryw i po chwili gra wróciła do normy.

Brak ŁKS-u w najlepszej czwórce rozgrywek to niespodzianka, ale z drugiej strony w walce z Grot Budowlanymi musiał sobie radzić bez najlepszej atakującej, Valentiny Diouf. Włoszka boryka się z problemami z kręgosłupem i nie była zdolna pomóc koleżankom.

Walka w półfinałach rusza już dzisiaj. Zagrają w nich: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – PGE Rysice Rzeszów (18.20) i Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani (19.00). Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

(mic)

Ćwierćfinały (do 2 zwycięstw)

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 0:3 (15:25, 20:25, 20:25). Stan rywalizacji 1-2. Awans Grot Budowlani.

ŁKS: Ratzke, Górecka (30, Witkowska (5), Hryszczuk (12), Campos (14), Alagierska-Szczepaniak (1), Maj-Erwardt (libero) oraz Drabek (libero), Dudek (1), Gryka (7), Piasecka (30, Zaborowska. Trener Alessandro CHIAPPINI.

GROT BUDOWLANI: Wilińska (1), May (17), Lisiak (9), Bjelica (15), Blagojević (13), Różyńska (3), Łysiak (libero) oraz Łazowska. Trener Maciej BIERNAT.

Sędziowali: Rafał Pośpiech i Paweł Kapica (obaj Częstochowa). Widzów 2790