SHORT TRACK PŚ W GDAŃSKU

DWA MEDALENA 500 M

Łukasz Kuczyński wywalczył trzecie miejsce na 500 m w finałowych zawodach Pucharu Świata. Triumfował Yi Ra Seo z Korei Południowej, a drugi był Kanadyjczyk Steven Dubois. 9. lokaty na tym dystansie zajęli Kamila Stormowska i Michał Niewiński, a Felix Pigeon był 6. na 1500 m. Na 500 zwyciężyła Holenderka Selma Poutsma, kolejne pozycje przypadły Belgijce Hanne Desmet i Kanadyjce Kim Boutin. Na 1500 najlepszy okazał się Kanadyjczyk Pascal Dion, na podium stanęli ponadto Koreańczyk Jang Sungwoo i Holender Friso Emons. U kobiet pierwsza na tym dystansie była Amerykanka Kristen Santos-Griswold, która wyprzedziła Holenderkę Suzanne Schulting i swoją rodaczkę Corinne Stoddard.

Polacy (Stormowska, Gabriela Topolska, Kuczyński, Niewiński) uplasowali się w finale B sztafety mieszanej na ostatnim czwartym miejscu, co dało im ogólnie ósmą lokatę. Wygrała Holandia, a na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Korea Południowa i Kanada.

W niedzielę trzecie miejsce na 500 m zajął Michał Niewiński. Triumfował Dubois, a drugi był Kazach Denis Nikisza. Niewiński wystartował z trzeciego miejsca i jechał równo z Feliksem Rousselem. Na pierwszym okrążeniu Kanadyjczyk zaatakował barkiem Polaka, który stracił równowagę i rytm. Reprezentant białostockiego klubu był na mecie czwarty, ale Roussel został zdyskwalifikowany, dzięki czemu Polak przesunął się na trzecią pozycję.