SENSACJE U PAŃ

Nie faworyzowane Jelena Rybakina i Aryna Sabalenka, lecz ich rywalki - Jasmine Paolini oraz Mirra Aleksiejewa - awansowały do półfinału French Open.

Mająca polskie korzenie i rozstawiona z numerem 12. włoska tenisistka pokonała reprezentującą Kazachstan Rybakinę 6:2, 4:6, 6:4. Spotkanie trwało dwie godziny i trzy minuty.

28-letnia Paolini, której matka jest Polką, nigdy wcześniej nie awansowała do najlepszej czwórki w Wielkim Szlemie. Już gra w ćwierćfinale była jej największym osiągnięciem, ale w środę zdołała wykonać kolejny krok.

Za jeszcze większą sensację można uznać zwycięstwo Aleksiejewej nad Sabalenką 6:7 (5-7), 6:4, 6:4, choć należy też pamiętać o kłopotach zdrowotnych Białorusinki, co w pewnym momencie objawiło się zażyciem środków przeciwbólowych. Najwyraźniej jednak w miarę upływu czasu słabła. Wygrała pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych musiała uznać wyższość Rosjanki.