SENSACJA Z TYCHÓW

PEKAO S.A. 1 LIGA MĘŻCZYZN

Wielkie emocje towarzyszyły pierwszej serii meczów fazy play off. Największą sensację sprawili koszykarze z Tychów, którzy dwukrotnie pokonali w Krośnie rozstawione z jedynką Miasto Szkła! Najpierw w sobotę zaskoczyli faworytów, prowadzili przez większość meczu, wygrali 3 z 4 kwart. Najskuteczniejszym graczem GKS-u był Sebastian Bożenko (17 punktów, 3 z 4 za trzy), a pod tablicami bardzo pewnie radził sobie Paweł Zmarlak (10 zbiórek).

W rewanżu wydawało się, że krośnianie wygrają, prowadzili do przerwy, a przed ostatnią kwartą mieli 4 punkty zapasu. Tymczasem ostatnia część była popisem zespołu z Tychów, który wygrał tę odsłonę 23:6! Najlepszymi zawodnikami tyszan byli tym razem Bożenko (21 punktów) oraz Maciej Koperski (14 punktów, 5 zbiórek).

Ekipie trenera Tomasza Jagiełki do awansu do półfinału potrzebne jest już tylko jedno zwycięstwo. Faworyci z Krosna są pod ścianą - muszą wygrać dwa mecze w Tychach, a następnie ewentualny, decydujący pojedynek w Krośnie.

Klub z Tychów zaprasza wszystkich kibiców na sobotni mecz. Niewykluczone, że już wtedy uda się wyeliminować rywali z Krosna. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

Wyniki: Miasto Szkła Krosno - GKS Tychy 63:72 oraz 68:81 (stan rywalizacji: 0-2), Górnik Zamek Książ Wałbrzych - Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 70:69 oraz 94:83 (2-0), WKS Śląsk II Wrocław - SKS Fulimpex Starogard Gdański 107:103 oraz 102:103 (1-1), Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Weegree AZS Politechnika Opolska 79:81 oraz 83:76 (1-1).

I LIGA KOBIET

KTO BĘDZIE CZWARTY?

Koszykarki kończą ćwierćfinały. Do fazy półfinałów awansowały drużyna z Sokołowa Podlaskiego, dwie ekipy z Krakowa (Wisła Orlen Południe Kraków oraz AZS Politechnika Korona Kraków). Nie jest jasne, który zespół będzie czwarty. Po dwóch spotkaniach jest remis w rywalizacji VBW GTK Gdynia z MUKS Poznań. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w środę w Gdyni. Półfinały startują już w sobotę.

Wyniki: Grot F&F Automatyka Pabianice - AZS Politechnika Korona Kraków62:100 (0-2, awans AZS), Contimax MOSiR Bochnia - MPKK Sokołów SA Sokołów Podl. 58:71 (0-2, awans MPKK), SMS PZKosz Łomianki - Wisła Orlen Południe Kraków 65:82 (0-2, awans Wisła), MUKS Poznań - GTK VBW Gdynia 63:60 (1-1)

II LIGA MĘŻCZYZN

KŁOPOTY POLONII

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Na krawędzi wyeliminowania znalazła się BS Polonia. Bytomianie przegrali we własnej hali z Notecią Inowrocław, choć mieli przewagę przed ostatnią kwartą (71:67). 5 minut przed końcem był jeszcze remis (81:81), ale finisz należał zdecydowanie do przyjezdnych. Dla Polonii Marek Piechowicz zdobył 22 punkty, a Bartosz Wróbel - 18. W zespole z Inowrocławia aż 6 zawodników zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe.

W sobotę rewanż w Inowrocławiu. Gra toczy się do 2 zwycięstw.

Wyniki: Energa Basket Warszawa - Pogoń Prudnik 88:64 (1-0), PGE GiEK Turów Zgorzelec - OPTeam Resovia Rzeszów 77:85 (0-1), ŁKS Coolpack Łódź - Enea Żubry Chorten Białystok 98:71 (1-0), BS Polonia Bytom - KSK Ciech Noteć Inowrocław 87:93 (0-1).