Hakan Calhanoglu strzałem z 11 metrów trafił na 1:1. Fot. PAP/EPA

Scudetto coraz bliżej

Inter po 26. zwycięstwie w lidze jest na prostej drodze do mistrzostwa Italii.

WŁOCHY

Udinese musi drżeć o utrzymanie, dlatego każdy punkt jest na wagę złota. Mało kto przypuszczał, że ekipa z Udine będzie w stanie postawić się Interowi, tymczasem zawodnicy Gabriele Cioffiego po I połowie meczu wygrywali 1:0 i aż do doliczonego czasu drugiej części utrzymywali remis 1:1. Wtedy marzenia zespołu z Niziny Weneckiej legły w gruzach, bo gola dającego zwycięstwo mediolańczykom zdobył Davide Frattesi. Rezerwowy Interu po raz drugi w tym sezonie uratował swój zespół przed utratą punktów w ostatniej chwili - na początku 2024 roku zdobył gola na 2:1 przeciwko Hellasowi w 3 minucie doliczonego czasu.

Zwycięstwo Interu oznacza, że włoskie media powoli zaczynają odliczać dni, kiedy będzie można ogłosić drużynę Simone Inzaghiego mistrzem Włoch. Przy pozytywnym scenariuszu Inter oficjalnie zostanie ukoronowany za dwie kolejki. - 26 zwycięstw w 31 meczach to wspaniały rezultat, ale nie będziemy teraz wykonywać kalkulacji. Musimy zachować trzeźwy umysł, żyć z meczu na mecz - zachowuje spokój opiekun drużyny z Mediolanu w rozmawie z reporterem „Sky Sports”. Prawda jest jednak taka, że prędzej czy później Inter sięgnie po scudetto.

A pozytywny scenariusz zakłada, że Inter będzie mógł cieszyć się z mistrzostwa po meczu z AC Milan, który odbędzie się 22 kwietnia. Wielkie derby w teorii mogą zapewnić zeszłorocznym finalistom Ligi Mistrzów sukces, choć na razie żaden z piłkarzy nie ma zamiaru o tym myśleć. Zapytany o możliwe mistrzostwo po derbach został Hakan Calhanoglu, który w latach 2017-21 był graczem Milanu. - Nie lubię takich rozważań. Szanuję wszystkich, mam dobre relacje z byłymi kolegami z drużyny, ale skupiam się tylko na moim obecnym klubie - odpowiedział dość wymijająco turecki pomocnik. Dodajmy, że Calhanoglu w meczu z Udinese doprowadził do wyrównania, gdy w 55 min wykorzystał rzut karny. 30-latek zdobył tym samym swoją 10. bramkę w sezonie.

Udinese - Inter 1:2 (1:0)

1:0 - Samardżić (40), 1:1 - Calhanoglu (55, karny), 1:2 - Frattesi (90+5)

1-4 - LM, 5 - el. LE, 6 - LKE, 18-20 - spadek