Riiber po raz 10.

PŚ W KOMBINACJI NORWESKIEJ

Specjaliści kombinacji norweskiej rywalizowali w estońskim mieście Otepaeae. W piątek wśród mężczyzn triumfował Norweg Jarl Magnus Riiber, przed Estończykiem Kristjanem Ilvesem i Austriakiem Johannesem Lamparterem. Wśród kobiet najlepsza była Norweżka Gyda Westvold Hansen. Na podium stanęły także jej rodaczki - Ida Marie Hagen i Mari Leinan Lund. Polka Joanna Kil zajęła 17. miejsce. W sobotę rywalizację mężczyzn wygrał ponownie Riiber. Drugi był Ilves, a trzeci Lamparter. Na najwyższym stopniu podium wśród pań stanęła Hagen, która wyprzedziła Japonkę Harukę Kasai oraz swoją rodaczkę Hansen. Kil była 19. Riiber osiągnął hat trick w niedzielę, wygrywając 10. z rzędu zawody. Norweg prowadził po skoku, a dystans 10 km przebiegł w 22.41. Drugi Austriak Stefan Rettenegger stracił do zwyciężcy 39,8 sekund, a trzeci był Niemiec David Mach ze stratą 52,1 s. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Riiber ma 1670 pkt i powiększył przewagę nad Retteneggerem do 449 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Joergen Graabak ze stratą 505 pkt. Wśród kobiet wygrała jego rodaczka Ida Marie Hagen, która wyprzedziła swoje rodaczki Mari Leinan Lund i Hansen. Joanna Kil zajęła 18. miejsce. Hagen w klasyfikacji generalnej ma 1140 pkt i do 100 pkt powiększyła przewagę nad drugą Westvold Hansen. Trzecie miejsce z dorobkiem 864 pkt zajmuje Leinan Lund. Kil ma 268 pkt i plasuje się na 21. pozycji.