Remisowe otwarcie

W akcji Maksymilian Wilczek. Fot. PAP/Marcin Gadomski

W Gdyni rozpoczęły się mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 20. Polacy, którzy rywalizują z grupie A, w pierwszym spotkaniu przegrali z Francją 56:110.

W Gdyni rozpoczęły się mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 20. Polacy, którzy rywalizują z grupie A, w pierwszym spotkaniu przegrali z Francją 56:110. Po pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało katastrofy. Biało-czerwoni toczyli wyrównany bój i przegrywali jedynie 21:26. W kolejnych częściachprzewaga „trójkolorowych” była już ogromna. Na przerwę schodzili wygrywając 58:35, a po zmianie stron jeszcze powiększyli przewagę. W naszej ekipie dobrze zaprezentowali się jedynie Anthony Wrzeszcz 19 pkt, Kuba Piśla 15 pkt i Maksymilian Wilczek 11 pkt.

W drugim spotkaniu biało-czerwoni się zrehabilitowali i ograli Grecję 75:68. Decydująca okazała się czwarta kwarta, którą biało-czerwoni wygrali 22:9. Dla naszej drużyny najwięcej punktów zdobyli: Jakub Andrzejewski (23) oraz Jakub Szumert (16).

W kolejnym spotkaniu Polacy zagrają dzisiaj z Serbią.