REKORDOWA TITMUS

PŁYWANIE

W czasie kwalifikacji olimpijskich pływaków Australii w Brisbane Ariarne Titmus ustanowiła rekord świata przepływając 200 m stylem dowolnym w czasie 1.52,23. Ten wynik jest lepszy od dotychczasowego rekordu globu 1.52,85 ustanowionego w czasie ubiegłorocznych mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce przez jej rodaczkę Mollie O’Callaghan, która była w finałowym wyścigu w Brisbane druga uzyskując czas 1.52,48.

Titmus, mistrzyni olimpijska z Tokio w wyścigach na 200 i 400 metrów stylem dowolnym jest posiadaczką rekordów świata na obu dystansach. W stolicy Japonii wywalczyła ponadto srebrny medal na 800 metrów oraz brązowy w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym. Jej rekord świata na 400 m stylem dowolnym wynosi 3.53,93

POLACY DALEKO

Niemka Leonie Beck obroniła tytuł na 10 km na otwartym akwenie podczas mistrzostw Europy, które odbywają się w Belgradzie na zalewie Ada Ciganlija. Wśród mężczyzn zwyciężył Włoch Gregorio Paltrinieri.

Polacy zajęli dalsze miejsca. Wśród kobiet na 17. miejscu, ze stratą blisko półtorej minuty, finiszowała Klaudia Tarasiewicz. W rywalizacji mężczyzn wystąpiła dwójka Polaków. Piotr Woźniak, który w ubiegłym roku został mistrzem Europy juniorów na tym dystansie, zapewniając sobie kwalifikację olimpijską, przypłynął na 17. pozycji. Debiutujący w tak dużej imprezie międzynarodowej Adam Mróz był 20. Obaj stracili ponad cztery minuty do zwycięzcy.