PRZERWANA SERIA

NHL

New York Rangers po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu, z Vegas 1:5 i z Los Angeles 1:2, w kolejnej potyczce przerwali tę nieszczęśliwą serię. W trzecim spotkaniu na wyjeździe wygrali z Anaheim Ducks 5:2 (0:2, 1:0, 4:0), zdobywając pięć goli z rzędu. To była trzecia kolejna porażka „Kaczorów”. „Strażnicy” z 60 pkt zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, ustępując o pięć Bostonowi.

Przewaga zespołu z Nowego Jorku nie podlegała dyskusji, ale po pierwszej odsłonie było 0:2. Igora Szestiorkina (16 obron) pokonał dwukrotnie Adam Henrique (1 i 16 min) i ten wynik utrzymywał się do 38 min. Wtedy Vincent Trocheck wykorzystał przewagę, gdy w boksie kar za uderzanie przebywał Urho Vaakanainen. Ostatnia odsłona w wykonaniu „Strażników” była popisowa i w ciagu 9:14 min zdobyli cztery gole. Do remisu doprowadził Will Cuylle (51), zaś Artemi Panarin (55) wykorzystał kolejną przewagę. Chris Kreider (57), mający wcześniej dwie asysty, podwyższył na 4:1, zaś wynik ustalił Jimmy Vesey (60), posyłając krążek do pustej bramki.

W sobotę z New York Islanders po czterech porażkach z rzędu napłynęły wieści o zmianie trenera. Szefowie klubu poinformowali, że Lana Lamberta zastąpi legendarny bramkarz, 4-krotny zdobywca Pucharu Stanleya (Montreal 1987 oraz Colorado 1993, 1996 i 2001), Patrick Roy. Pod kierunkiem nowego szkoleniowca „Wyspiarze” wygrali z Dallas Stars 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0), a zwycięskiego gola w 41 sek. dogrywki zdobył Bo Horvat.

Anaheim - NY Rangers 2:5, NY Islanders - Dallas 3:2 po dogr., Detroit - Tampa Bay 2:1, Carolina - Minnesota 2:5, Philadelphia - Ottawa 3:5, Seattle - Toronto 1:3