Przegrali ze zdrowiem

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Michał Bryl i Bartosz Łosiak z powodów zdrowotnych wycofali się z turnieju elity Beach Pro Tour w Dausze. Polacy mieli zagrać w barażu o ćwierćfinał z Norwegami Andersem Molem i Christianem Soerumem, którzy po walkowerze awansowali do najlepszej ósemki. Ostatecznie Polacy zostali sklasyfikowani na dziewiątej pozycji. W turnieju wygrali jedno spotkanie i dwa przegrali.

W pierwszej rundzie kwalifikacji odpadły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

W Dausze wygrali Holendrzy Stefan Boermans i Yorick de Groot. W finale gładko pokonali w finale dwukrotnych mistrzów Europy, Szwedów Davida Ahmana i Jonatana Hellviga 2:0 (21:11, 21:10). Trzecie miejsce zajęli Norwegowie Anders Mol i Christian Soerum, mistrzowie olimpijscy z Tokio.

Wśród kobiet najlepsze okazały się Brazylijki Carolina Salgado i Barbara Seixas De Freitas, które w decydującym spotkaniu ograły parę kanadyjską Melissa Humana-Paredes - Brandie Wilkerson 2:0 (21:18, 21:18). Na trzeciej pozycji uplasowały się Amerykanki Sara Hughes i Kelly Cheng.

Impreza w Dausze była oficjalną inauguracją nowego sezonu siatkarzy i siatkarek plażowych, a także pierwszym z dziewięciu zaplanowanych turniejów najwyższej rangi w tym roku.