Duszan Vlahović (z prawej) nie pomógł Juventusowi, a dodatkowo osłabił go na chwilę przed końcem meczu. Fot. PAP/EPA

Poważna choroba prezesa

Jeden z niedzielnych meczów w Serie A musiał zostać odwołany z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia prezesa jednego z klubów.

WŁOCHY

Arkadiusza Milika zabrakło nie tylko na liście powołanych zawodników na najbliższy mecz reprezentacji. Z powodu drobnego urazu polski napastnik nie znalazł się także w kadrze meczowej Juventusu na spotkanie z Genoą. Po tym, jak tydzień temu wpisał się na listę strzelców w meczu z Atalantą, gdy grał od pierwszego gwizdka, tym razem musiał ustąpić miejsca Duszanowi Vlahoviciowi. Serbowi w niedzielne południe nie udało się nic strzelić. Dodatkowo nieco przedwcześnie zakończył spotkanie, bo w doliczonym czasie zobaczył dwie żółte kartki. Ostatecznie ani napastnik, ani żaden inny zawodnik „Starej damy” gola nie zdobył i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. – Zagraliśmy dobrą drugą połowę. Mieliśmy kilka szans, których nie wykorzystaliśmy. Ja widzę jednak szklankę do połowy pełną – przeciwnicy nie oddali w drugiej połowie choćby strzału na bramkę – stwierdził po spotkaniu Massimiliano Allegri, szkoleniowiec Juventusu. Dodajmy, że całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Ważne zwycięstwo odniosło Lazio, które pod wodzą nowego trenera, Giovanniego Martusciello, pokonało 3:2 Frosinone. To dobra odmiana po słabszych tygodniach pracy Maurizio Sarriego. Włoch w poprzednim tygodniu stracił pracę, a rzymianie zaczęli wygrywać. Cenne trzy punkty zdobyli także piłkarze Milanu, którzy bez problemu pokonali Hellas. W wyjściowej jedenastce drużyny z Werony nie znalazło się tym razem miejsce dla Karola Świderskiego. Polak pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie, gdy wszystko było już praktycznie „pozamiatane”.

Do skutku nie doszedł zaplanowany na niedzielny wieczór mecz Atalanty z Fiorentiną i zostanie wyznaczony inny jego termin. Powodem przełożenia spotkania było nagłe pogorszenie się stanu zdrowia prezesa Fiorentiny, Joe Barone’a. Amerykanin przed południem został pilnie przetransportowany do szpitala w Mediolanie, gdzie dochodzi do siebie. Możliwe, że sternik klubu doznał zawału serca, choć jest to nieoficjalna informacja podawana przez włoskie media.

Frosinone – Lazio 2:3 (1:1)

1:0 – Lirola (13), 1:1 – Zaccagni (38), 1:2 – Castellanos (57), 1:3 – Castellanos (62), 2:3 – Cheddira (70)

Juventus – Genoa 0:0

Hellas – Milan 1:3 (0:1)

0:1 – T. Hernandez (44), 0:2 – Pulisic (50), 1:2 – Noslin (64), 1:3 – Chukwueze (79)

Roma – Sassuolo 1:0 (0:0)

1:0 – Pellegrini (50)

Mecz Atalanta – Fiorentina został odwołany.

Spotkanie Inter – Napoli zakończyło się po zamknięciu numeru.

1-4 - LM, 5 - el. LE, 6 - LKE, 18-20 - spadek