PORAŻKA W ĆWIERĆFINALE

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Michał Bryl i Bartosz Łosiak na ćwierćfinale zakończyli udział w turnieju elity Beach Pro Tour w portugalskim Espinho. Polacy przegrali z Holendrami Stevenem van de Velde i Matthew Immersem 0:2 (18:21, 19:21).

Biało-czerwoni mieli za sobą niezbyt udaną fazę grupową, w której odnieśli tylko jedno zwycięstwo, a przegrali dwa mecze. Zajęli w grupie trzecie miejsce i o awans do ćwierćfinału musieli walczyć w barażu.

Spisali się bardzo dobrze, pokonując Włochów Samuele Cottafavę i Paolo Nicolaia w dwóch setach (22:20, 21:15).

Ćwierćfinał był wyrównany. Nasza para lepiej spisywała się w ataku, Holendrzy z kolei częściej punktowali blokiem. W końcówce premierowej odsłony Łosiak pomylił się jednak w polu serwisowym i to rywale cieszyli się z wygranej.

Drugą partię lepiej zaczęli biało-czerwoni. Przede wszystkim mocną i kierunkową zagrywką odrzucili rywali od siatki. Kontrolowali przebieg seta )9:6). Z czasem to jednak Holendrzy przejęli inicjatywę. Doprowadzili do remisu (16:16). Ostatnie piłki to z kolei popis Stevena van de Velde, który w ataku się nie mylił, zapewniając triumf swojej parze.

Dodajmy, że w eliminacjach do turnieju głównego w Portugalii odpadła nasza druga para, Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Turniej w Espinho ma najwyższą kategorię Elite 16. Kolejna impreza tej rangi odbędzie się w dniach 5-9 czerwca w Ostrawie.