Porażka bez Sochana

KOSZYKÓWKA

W rozegranym w Pireusie meczu towarzyskim reprezentacja mężczyzn uległa Grekom 73:78. Obie kadry przygotowują się do turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

W składzie biało-czerwonych zabrakło Jeremy'ego Sochana. - Jeremy bardzo chciał wystąpić, ale trzeba pamiętać, że jest w nieco innym reżimie treningowym niż reszta chłopaków. Pracuje na innych obciążeniach. Sztaby medyczne San Antonio Spurs oraz reprezentacji doszły do wniosku, że dziś zawodnik jeszcze nie wejdzie na parkiet - wyjaśnia Łukasz Koszarek, dyrektor naszej kadry. Grecy też grali bez swoich gwiazd - Giannisa Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) czy Kostasa Sloukasa (Panathinaikos).

Nasz zespół zaskoczył rwali na początku spotkania i po pierwszej kwarcie pewnie prowadził. Druga odsłona należała do Greków, którzy na długą przerwę schodzili przy prowadzeniu 46:41. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników ponownie był remis (60:60), ale finisz należał do gospodarzy. W naszym zespole najskuteczniejsi byli AJ Slaughter (17 pkt, 3 „trójki”) oraz Igor Milicić junior (13 pkt, 12 zbiórek).

Grecja - Polska 78:73 (19:27, 27:14, 14:19, 18:13)

POLSKA: Ponitka 9 (1x3), Sokołowski 9 (2x3), Mazurczak 2, Balcerowski 11 (1x3), Milicić jr. 13 (1x3) - Slaughter 17 (3x3), Bogucki 2, Dziewa 6, Michalak 4, Żołnierewicz, Nizioł. Trener Igor MILICIĆ.