Popis Edwardsa

NBA

Na Wschodzie do Celtics do czwórki półfinalistów dołączyli Knicks oraz Pacers. Zespół z Nowego Jorku wyeliminował Sixers, a w tej serii fantastyczną skuteczność zademonstrował Jalen Brunson. 27-letni rozgrywający w ostatnich czterech spotkaniach przeciw "Szóstkom" miał średnią 41,75 punktu oraz 10.25 asysty na mecz! Szósty kluczowy mecz serii w Wells Fargo Center w Filadelfii Knicks wygrali 118:115, a Brunson zdobył 41 oczek oraz miał 12 ostatnich podań. Josh Hart stoczył bitwę pod tablicami, pojedynek kończył z 16 punktami i 14 zbiórkami. W półfinale konferencji Knicks zagrają z Pacers, którzy sensacyjnie wyeliminowali Milwaukee. W szóstym, ostatnim meczu serii Bucks nie mieli nic do powiedzenia, aż sześciu graczy z Indianapolis kończyło to spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Double double zanotował Tyrese Haliburton (17 punktów, 10 asyst).

Wydarzeniem soboty był natomiast pierwszy mecz półfinałowy Zachodu. W Ball Arena w Denver Nuggets, obrońcy tytułu, podejmowali Minnesota. Timberwolves wywieźli ważne zwycięstwo. Bohaterem meczu był Anthony Edwards, który rzucił aż 43 punkty. To rekord kariery w play offie 22-letniego skrzydłowego, a jednocześnie najlepszy wynik w historii Minnesoty w tej fazie!

Gospodarze wygrali pierwszą kwartę, do przerwy był jeszcze remis, ale druga połowa zdecydowanie należała do zespołu z Minneapolis. Poza Edwardsem wyróżnili się Karl-Anthony Towns (20 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty) oraz Rudy Gobert (13 zbiórek).

W Nuggets tradycyjnie dwoił się i troił Nikola Jokić (32 punkty, 8 zbiórek, 9 asyst, 3 przechwyty), ale miał za mało wsparcia od reszty zespołu. Mecz numer dwa także w Denver odbędzie się w poniedziałek.

Wyniki.

ŚRODA: Boston - Miami 118:84 (awans Celtics, rywalizację do czterech wygrali 4-1), LA Clippers - Dallas 93:123 (2-3)

CZWARTEK: Philadelphia - New York 115:118 (2-4, awans Knicks), Indiana - Milwaukee 120:98 (4-2, awans Pacers)

PIĄTEK: Orlando - Cleveland 103:96 (3-3), Dallas - LA Clippers 114:101 (4-2).

SOBOTA: Denver - Minnesota 99:106 (0-1).