PONURE NASTROJE

Sosnowiczanie po meczu z JKH znów mieli okazję do irytacji na samych siebie. Po dwóch tercjach prowadzili 2:0, ale oddali inicjatywę. Dominik Paś zdobył kontaktowego gola, ale gospodarze w 47 min grali przez 84 sek. w podwójnej przewadze (w boksie kar: Arrak i Starzyński). Jedynym efektem było trafienie Patryka Krężołka w poprzeczkę. Pod koniec meczu sosnowiczanie grali nerwowo i Filip Starzyński doprowadził do dogrywki. W 63 min Michał Naróg był sam na sam z Jakubem Lackoviciem, ale nie zdołał umieścić krążka w siatce. Niespełna minutę później Emil Bagin zdobył zwycięską bramkę. Hokeiści Zagłębia po raz drugi z rzędu tracą punkty gdy prowadzą. A z Sanoka sosnowiczanie wracali w jeszcze gorszych nastrojach, bowiem przegrali z ostatnim zespołem ligi 1:3. W 54 min Karol Biłas odważnie wjechał w tercję gości i silnym uderzeniem umieścił krążek pod poprzeczką. Na 1:29 min przed końcem trener Piotr Sarnik wycofał bramkarza i Krzysztof Bukowski posłał krążek do pustej bramki. Tym samym Zagłębie chyba przekreśliło swoje szanse na wyższe niż 8. miejsce.

(ws)

Piątek

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (2:0, 0:0, 0:2, 0:1) po dogrywce

1:0 - Bucenko -Tyczyński (10:47, w przewadze), 2:0 - Krężołek - Andrejkiw - Szturc (11:25), 2:1 - Paś - Kostek (44:39), 2:2 - Starzyński - Spirko - Bagin (56:53), 2:3 - Bagin - Rajamaki - Starzyński (63:33).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk i Patryk Pyrskała - Sławomir Szachniewicz i Wojciech Moszczyński. Widzów 2000.

ZAGŁĘBIE: Szczepkowski; Szaur - Krawczyk, Andrejkiw - Charvat, Naróg - Kotlorz; Szturc - O. Valtola (4) - Krężołek, Nahunko (2) - Tyczyński - Karasiński, Stadel - Bucenko (2) - Lindgren, Sikora - T. Kozłowski - Stojek. Trener Piotr SARNIK.

JKH: Lacković; Kostek - Wajda, Bagin - Viinikainen (2), Martiszka - Górny (2), Kamieniew - Hamilton; Kiełbicki - Paś - Urbanowicz, Kolusz - Jarosz - Spirko, Rajamaeki - Starzyński (2) - Arrak (2), Zając - L. Nalewajka - R. Nalewajka. Trener Robert KALABER.

Kary: Zagłębie - 8 min, JKH - 8 min.

Niedziela

Marma Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

0:1 - Charvat - Krężołek (10:54), 1:1 - Huhdanppa - Binner - Strzyżowski (28:18, w podwójnej przewadze), 2:1 - Biłas - Strzyżowski (53:28), 3:1 - K. Bukowski (59:34, do pustej).

Sędziowali: Paweł Breske i Mateusz Krzywda - Michał Żak i Michał Kret. Widzów 1000.

STS: Salama; Lindberg - Binner, Musioł (2) - MacEachern, Biłas - Florczak; K. Bukowski - Ceder - Huhdanpaa, Fus - Dulęba - Miccoli, Sienkiewicz - Najsarek - Ginda, Strzyżowski, Filipek (2). Trener Elmo AITTOLA

ZAGŁĘBIE: Szczepkowski; Szaur - Krawczyk, Andrejkiw (4) - Charvat (2), Naróg - Kotlorz (2); Szturc - O. Valtola - Krężołek (2), Nahunko - Tyczyński - Lindgren, Karasiński - Bucenko - Sikora, T. Kozłowski (2), Menc. Trener Piotr SARNIK.

Kary: STS - 4 min, Zagłębie - 12 min.