POLSKIE SREBRO

PŚ W WIOŚLARSTWIE

Polska czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zajęła w Lucernie drugie miejsce w finale regat Pucharu Świata w wioślarstwie. Zwyciężyli Holendrzy, a na trzeciej pozycji uplasowali się Włosi.

Biało-czerwoni, brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata oraz tegorocznych mistrzostw Europy, uzyskali wynik 5.46,50, gorszy od „Pomarańczowych” o 1,52 s. Reprezentacja Italii miała już bardziej znaczącą stratę - uzyskała 5.49,25.

W tej konkurencji do udziału zgłosiło się sześć osad, zatem wszystkie automatycznie zakwalifikowane były do finału.

Męska czwórka podwójna to jedyna polska osada, która wzięła udział w regatach w Lucernie i jedna z dwóch z awansem na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. We wtorek na tym samym torze zakończyły się kwalifikacje olimpijskie „ostatniej szansy”, w których sukcesu nie odniósł nikt z biało-czerwonych.