POLSKI DUBLET W SŁOWENII

Sukcesem reprezentantów Polski zakończył się wyścig GP Brda-Collio w Słowenii. Na blisko 166-kilometrowej trasie wokół Dobrova zwyciężył Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski) przed Patrykiem Stoszem (Felt Felbermayr). Na 3. pozycji finiszował Włoch Tomas Capra (CTF Victorious), a taki sam czas jak czołowa trójka (3:19.13) uzyskało w sumie 24 zawodników, a wśród nich na 14. pozycji sklasyfikowany został Artur Sowiński (Voster ATS Team). 27. miejsce ze stratą 15 sekund zajął kolejny z Polaków, Bartłomiej Proć (Santec-Wibatech).

Dla Budzińskiego było to drugie zwycięstwo w sezonie. Z kolei reprezentujący austriacki team Stosz trzykrotnie w ostatnich pięciu dniach finiszował na 2. miejscu; poprzednio w piątek i sobotę w wyścigu Dookoła Rodos.