Polska reprezentacja wciąż ma duże szanse, by zakwalifikować się do turnieju finałowego FIBA 3x3 Women Series Fot. Fiba3x3.com

Polki szóste w generalce

KOSZYKÓWKA 3x3

Rozegrano dwa kolejne turnieje z cyklu FIBA 3x3 Women Series. W szwajcarskim Fryburgu najlepsze były Holenderki, a w Edmonton - Kanadyjki.

We Fryburgu w finale spotkały się reprezentacje Holandii i Niemiec. Zdecydowanie lepsze były te pierwsze, które wygrały 20:10. W tej imprezie czwarte miejsce zajęła reprezentacja Polski. Biało-czerwone pewnie wygrały swoją grupę (21:19 z Hiszpanią, 21:9 ze Szwajcarią), w ćwierćfinale po dogrywce pokonały Czeszki. W półfinale lepsze okazały się Holenderki, które pokonały nasz zespół 17:12. Polki grały w składzie: Aldona Morawiec, Weronika Papiernik, Amalia Rembiszewska, Klaudia Sosnowska.

Naszej kadry zabrakło w kanadyjskim Edmonton. Tu w finale Kanadyjki zmierzyły się z amerykańskim zespołem Dallas 3XBA. Gospodynie były zdecydowanie lepsze i wygrały 21:11.

Polska zajmuje 6.miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Women's Series - do turnieju finałowego awansuje osiem ekip. Kolejny raz biało-czerwone zagrają w WS w Bordeaux (9-10 lipca).