Polki czwarte

RUGBY - ME 7 KOBIET

Reprezentacja Polski w rugby 7 kobiet zajęła... siódme miejsce w drugim turnieju mistrzostw Europy w Hamburgu. Polki wygrały pierwszy turniej w chorwackiej miejscowości Makarska i ostatecznie uplasowały się tuż za podium. Złoty medal wywalczyły Francuzki.

W fazie grupowej zawodów w Hamburgu biało-czerwone pokonały Ukrainki 48:0, ale później przegrały z Brytyjkami 0:45, z Niemkami 17:19 oraz w ćwierćfinale z Francuzkami 5:38. W meczach o miejscach 5-8 uległy Czechom 7:19 i zrewanżowały się Niemkom, wygrywając 15:7.

W finale turnieju w Hamburgu Francuzki pokonały Brytyjki 19:7 i zdobyły złoty medal mistrzostw Europy. Srebrny wywalczyły Belgijki, dwukrotnie trzecie w Makarskiej i Hamburgu, a brąz przypadł Hiszpankom.

Przed tygodniem w najważniejszej imprezie sezonu, olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Monako, Polki przegrały w półfinale z Chinkami i nie awansowały do igrzysk w Paryżu.