PRZEŁAMANIE NAPOLI

POLACY ZA GRANICĄ

W lidze włoskiej GeVi Napoli wygrało z Banco di Sardegna Sassari 88:79. Drużyna trenera Igora Milicicia przerwała serię pięciu porażek. Michał Sokołowski w 33 minuty zdobył dla GeVi 13 punktów. Nasz kadrowicz trafił trzy z pięciu rzutów za dwa punkty, jeden z pięciu zza linii 6,75 m oraz wszystkie cztery wolne. Miał także 5 zbiórek i 2 asysty. Napoli z bilansem 13-14 zajmuje dziewiątą pozycję w 16-zespołowej lidze. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały trzy kolejki. W tabeli prowadzi drużyna Germani Brescia (20-7).

W Lidze Śródziemnomorskiej AdmiralBet ABA rozpoczęły się play offy. Partizan z Mateuszem Ponitką w walce o półfinał gra z ekipą KK Igokea. Pierwszy mecz w Belgradzie zaplanowano na środę, rewanż w niedzielę 21 kwietnia. Ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się 28 kwietnia w Belgradzie. Partizan zakończył swoje starty w Eurolidze. W ostatniej kolejce pokonał we własnej hali hiszpański Valencia Basket 79:66. Ponitka był na boisku 25 minut, zdobył 8 punktów. Trafił 3/5 za dwa oraz 0/3 za trzy punkty. Miał 5 zbiórek, asystę i 2 przechwyty.

W Bundeslidze Bamberg Baskets we własnej hali wygrał z Veolia Towers 86:80. W zespole z Hamburga 21 minut na parkiecie przebywał Aleksander Dziewa. Środkowy reprezentacji Polski zdobył 3 punkty, miał 3 zbiórki, 1 asystę i 1 przechwyt. Dziewa pudłował przy rzutach za dwa punkty (0/4), trafił jedną trójkę (1/1). W tabeli prowadzi Bayern Monachium (23-4), a Towers zajmują dziesiąte miejsce (13-14). Do końca sezonu zasadniczego pozostało 7 kolejek.

W lidze greckiej PAOK Saloniki wygrał we własnej hali z Karditsa Iaponiki 85:70. Michał Michalak nie miał tym razem dobrego dnia - zdobył tylko 7 punktów podczas 21 minut na boisku. Były gracz Czarnych Słupsk trafił tylko 3 z 9 rzutów z gry (w tym 0/5 za trzy punkty). Zebrał też 7 piłek. PAOK gra w dolnej połówce tabeli, walczy o dołączenie do fazy play off. Na razie zajmuje ósme miejsce, ma na koncie 35 punktów. Panathinaikos w grupie mistrzowskiej zagrał mecz na szczycie z Olympiakosem. Klasyk ligi greckiej zakończył się wygraną "Zielonych koniczynek" 77:71. Aleksander Balcerowski był w składzie Panathinaikosu, ale ostatecznie na parkiecie się nie pojawił nawet na kilka sekund.

W lidze hiszpańskiej Dreamland Gran Canaria pokonał MoraBanc Andorra 97:92. Gospodarze do przegrywali do przerwy, ale bardzo dobrze zagrali w trzeciej kwarcie (28:17) i to pomogło w ich sukcesie. AJ Slaughter był na boisku 24 minuty, zdobył 12 punktów. Rozgrywający naszej kadry z gry trafił tylko 5 na 12 prób (3/6 za dwa, 2/6 za trzy punkty). Amerykanin z polskim paszportem zanotował też 2 asysty. Dreamland zajmuje 6 miejsce w tabeli (18-11), liderem jest Unicaja Malaga (24-5), ale ten sam bilans ma też Real Madryt.