Polacy słabo i daleko...

BIATHLON

Joanna Jakieła, Anna Mąka, Patryk Bryn i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli w Oslo-Holmenkollen 10. miejsce w ostatniej w tym sezonie Pucharu Świata rywalizacji sztafet mieszanych. Zwyciężyli Francuzi, przed Szwedami i Norwegami. Tylko pierwsza dziesiątka dotarła do mety, pozostałe 13 sztafet zostało zdublowanych. Sztafeta mieszana była ostatnią konkurencją zawodów w Norwegii. Wcześniej rywalizowano w supermikście, w którym triumfowali Norwegowie Juni Arnekleiv i Vetle Sjaastad Christiansen. Natalia Sidorowicz i Kacper Guńka zajęli 21. miejsce - trzecie od końca. W klasyfikacji końcowej PŚ - liczonej wspólnie dla supermiksta i sztafety mieszanej - triumfowali Norwegowie.

Reprezentanci gospodarzy zajęli całe podium biegu indywidualnego na 20 km w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężył Sturla Holm Laegreid, który miał 28,5 s przewagi Tarjeiem Boe, trzeci był Vetle Sjaastad Christiansen - 1.05,6. Johannes Thingnes Boe zajął piąte miejsce - 1.14,9, a przed nim sklasyfikowany był jeszcze Francuz Eric Perrot – 1.06,4. Polacy zajęli odległe lokaty. Lepszy z nich Kacper Guńka był 54. (strata 6.45,4). Patryk Bryn zajął przedostatnie, 92. miejsce (12.56,2), a Andrzej Nędza-Kubiniec nie wystartował. Lider cyklu Johannes Thingnes Boe wywalczył małą Kryształową Kulę za końcowy triumf w klasyfikacji tej konkurencji.

Laegreid wygrał też bieg ze startu wspólnego na 15 km przed Niemcem Benediktem Dollem oraz Szwedem Jesperem Nelinem. J. T. Boe zajął dopiero 14. miejsce.

Liderka klasyfikacji generalnej Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold wygrała bieg indywidualny na 15 km. Druga była Szwedka Elvira Oeberg, a trzecia Norweżka Ida Lien. Najwyżej z Polek uplasowała się Natalia Sidorowicz, która była 41. Na dystansie 12,5 km, bez udziału Polek, drugie zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata odniosła Szwajcarka Lena Haecki-Gross. Drugie miejsce zajęła broniąca Kryształowej Kuli Francuzka Julia Simon, trzecia była jej rodaczka Lou Jeanmonnot.

Kolejna, przedostatnia runda cyklu odbędzie się 8-10 marca w Soldier Hollow (USA). Biathlonowa elita zakończy sezon 14-17 marca w kanadyjskim Canmore.