POLACY NA PUDLE

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Maciej Rudol i Filip Lejawa zajęli trzecie miejsce w turnieju najniższej rangi Futures cyklu Beach Pro Tour. W ostatnim meczu pokonali francuski duet Elouan Chouikh, Tom Altwies 2:1 (16:21, 21:16, 15:11).

Polacy w fazie grupowej zanotowali zwycięstwo i porażkę, co dało im awans do barażu o ćwierćfinał. Przez dwa pierwsze etapy fazy pucharowej przeszli jak burza, nie tracąc seta, jednak w półfinale musieli uznać wyższość duńskiej pary Mads Mollgaard, Nicolai Hovmann.

Nasi zawodnicy mecz o trzecie miejsce rozpoczęli nie najlepiej, ale poprawili się w kolejnych setach i odnieśli sukces w pierwszym wspólnym turnieju.

Imprezę w Madrycie, gdzie rywalizowali tylko mężczyźni, wygrali Włosi Davis Krumins i Marco Caminati, którzy w finale pokonali Duńczyków 2:0 (21:17, 21:17).

Rozgrywki Futures są turniejami najniższej rangi w cyklu Beach Pro Tour. W tym sezonie pięć takich imprez odbędzie się w Polsce - po dwie w Krakowie i Warszawie oraz jedna w Myślenicach. Kraj nad Wisłą po raz pierwszy zorganizuje także rozgrywki drugiej rangi Challenge w Starych Jabłonkach.

Najbliższym turniejem elity będzie impreza w portugalskim Espinho w dniach 22-26 maja.