Pogrom w Austrii

MECZE TOWARZYSKIE

Po porażkach w półfinałach baraży o Euro Finlandia oraz Estonia zmierzyły się ze sobą w meczu towarzyskim. Niedawni przeciwnicy Polaków udali się do Helsinek w nieco odmienionym składzie, nie byli jednak w stanie zatrzymać kadry dowodzonej przez Markku Kanervę. Finowie wyszli na dwubramkowe prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, a po zmianie stron Estonia była w stanie zdobyć tylko bramkę kontaktową.

Austriacy podczas przerwy na kadrę nie tracą czasu. W poprzednim tygodniu zasłynęli tym, że zdobyli bramkę już w 6 sekundzie meczu. Tym razem w spotkaniu przeciwko Turcji wyszli na prowadzenie „dopiero” w 2 minucie po bramce Xavera Schlagera. Wtorkowy mecz był jednak koncertem Michaela Gregoritscha, który zdołał strzelić Turkom 3 bramki. Dzięki temu Austriacy odnieśli pewne zwycięstwo.

Wygraną odnotowała także kadra Niemiec, która pokonała Holandię. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w ostatniej chwili wyrwali zwycięstwo, zdobywając bramkę w 85 minucie. Bohaterem został rezerwowy Niclas Fuellkrug.

(kaj)

Finlandia – Estonia 2:1 (2:0)

1:0 – Jensen (30), 2:0 – Hein (38), 2:1 – Tamm (62)

Austria – Turcja 6:1 (2:1)

1:0 – Schlager (2), 1:1 – Calhanoglu (25), 2:1 – Gregoritsch (44), 3:1 – Gregoritsch (48), 4:1 – Gregoritsch (59), 5:1 – Baumgartner (78), 6:1 – Entrup (90+5)

Niemcy – Holandia 2:1 (1:1)

0:1 – Veerman (4), 1:1 – Mittelstadt (11), 2:1 – Fuellkrug (85)