Podium bez biało-czerwonych

KOLARSTWO TOROWE

Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zajęły czwarte miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Narodów w australijskiej Adelajdzie. W wyścigu o brąz przegrały z Nowozelandkami. Zwyciężyły Brytyjki przed Chinkami. W sprincie drużynowym mężczyzn Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki zajęli szóste miejsce. Triumfowali gospodarze, a na podium stanęli też Japończycy i Brytyjczycy. W wyścigach drużynowych na 4 km na dochodzenie najlepsi byli Brytyjczycy i Nowozelandki. Polacy nie startowali.

Wyścigi eliminacyjne (nieolimpijska konkurencja) wygrali Nowozelandka Ally Wollaston i Kanadyjczyk Dylan Bibic. Maja Tracka była czwarta, natomiast Adam Woźniak piąty. W keirinie Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki odpadli już w pierwszej rundzie. Triumfował Malezyjczyk Azizulhasni Awang. W wyścigu madison na 11. miejscu zostały sklasyfikowane Patrycja Lorkowska i Olga Wankiewicz. Zwyciężyły Brytyjki Elinor Barker i Katie Archibald. W sprincie kobiet najlepsza okazała się Niemka Emma Hinze. Nikola Sibiak zajęła 22. miejsce, a 29. Urszula Łoś. W omnium mężczyzn zwyciężył Kanadyjczyk Dylan Bibic, a taki sam dorobek punktowy uzbierał znany także z wyścigów szosowych włoski sprinter Elia Viviani. Alan Banaszek zakończył zmagania na 14. pozycji.

W niedzielę Polacy też nie odnieśli sukcesów. W konkurencji omnium składającej się z czterech wyścigów Olga Wankiewicz była 18. Wygrała Nowozelandka Ally Wollaston. Na 1/16 finału starty w męskim sprincie zakończyli Daniel Rochna i Maciej Bielecki, a najszybszy okazał się Japończyk Ota Kaiya. Marlena Karwacka i Urszula Łoś odpadły w repasażach keirinu, w którym triumfowała Japonka Mina Sato. 13. miejsce zajęli Polacy w madisonie. Triumfowali Nowozelandczycy.

Zawody w Adelajdzie były pierwszymi z trzech z serii Pucharu Narodów i są zaliczane do kwalifikacji olimpijskich.