PIERWSZY RAZ SCHUMACHERA

BIEGI NARCIARSKIE

Gus Schumacher odniósł premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata. 23-letni Amerykanin wygrał w Minneapolis bieg na 10 km techniką dowolną. Wśród kobiet najlepsza była Szwedka Jonna Sundling. Weronika Kaleta zajęła 48. miejsce. Schumacher triumfował czasem 20.52,7. Drugie miejsce ze stratą 4,4 sekundy zajął Norweg Harald Amundsen. Za nim uplasowali się jego rodacy: Paal Golberg i Johannes Klaebo.

Na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest czterech Norwegów. Prowadzi Amundsen (2073 pkt) przed Klaebo (1743), Erikiem Valnesem (1663) i Golbergiem (1564).

Sundling przebiegła 10 km w 22.38,9. Jej rodaczka Frida Karlsson była wolniejsza o 15,4 s. Na podium stanęła też Amerykanka Jessie Diggins. Kaleta ukończyła bieg czasem 25.33,6.

Diggins z dorobkiem 2200 pkt jest liderką Pucharu Świata, a za nią plasują się Szwedki Linn Svahn (1948) i Frida Karlsson (1736).

Biegacze narciarscy po rywalizacji w Ameryce Północnej wrócą do Europy. Kolejne zawody PŚ odbędą się w dniach 1-3 marca w Lahti.