Pajor błyszczy

HISZPANIA

Piłkarka Barcelony Ewa Pajor zdobyła trzy bramki i zaliczyła asystę w wygranych 7:1 derbach z Espanyolem w szóstej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy.

Po pierwszej połowie Espanyol niespodziewanie prowadził po golu Simony Botero. Po przerwie na boisko weszły Pajor, Caroline Graham Hansen i Alexia Putellas - zdobywczyni Złotej Piłki za 2022 rok. Zmiany te całkowicie odmieniły losy meczu. W 59 min Claudia Pina posłała długie podanie z rzutu wolnego, a Pajor wyrównała głową na 1:1. Kolejne dwa gole strzeliła Putellas. Następnie piłkę w bramce umieściły Pina i Aitana Bonmati - laureatka Złotej Piłki w 2023 roku.

W 85 min Pajor strzeliła drugiego gola po prostopadłym podaniu Putellas, a po chwili wykorzystała dośrodkowanie Graham Hansen i ustaliła wynik na 7:1. 27-latka została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

To drugi hat trick Polki w tym sezonie. Wcześniej dokonała tej sztuki w wygranym 10:1 meczu z Granadą. Napastniczka zdobyła dziewięć bramek w sześciu ligowych meczach i podobnie jak Robert Lewandowski w męskich rozgrywkach przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej.

Barcelona z kompletem 18 punktów prowadzi w hiszpańskiej ekstraklasie. Real Madryt i Atletico Madryt mają po 15 pkt, lecz rozegrały jedno spotkanie mniej.