OSKAR, SYN DANIELA

4 kwietnia skończy 18 lat i jest uczniem Szkoly Mistrzostwa Sportowego w Katowicach. Kilka dni temu był uczestnikiem MP juniorów i ze swoją drużyną zdobył czwarte miejsce. Obdarzony jest świetnymi warunkami fizycznymi (182 cm, 83kg) i hokej ma w genach po ojcu, Danielu, oraz po wujku, Leszku. Chyba teraz już można się domyślać, że chodzi o Oskara Laszkiewicza, który w ostatnim meczu sezonu zasadniczego w Nowym Targu zadebiutował w seniorskiej drużynie JKH GKS-u. W meczu było trochę walki, ale oba zespoły przede wszystkim grały ostrożnie. W 12 min Kamil Górny po podaniu Macieja Urbanowicza sprytnym uderzeniem pokonał Pawła Bizuba. Na początku 2. tercji kontuzji doznał Aleks Szczechura i już nie pojawił na tafli. Jastrzębianie posiadali przewagę, ale chcieli wygrać jak najmniejszym kosztem i zostali skarceni. Gospodarze po precyzyjnym uderzeniu Michaela Cichego doprowadzili do remisu i byliśmy świadkami kolejnej dogrywki. Jastrzębianie rozpoczęli ją w przewadze, bo na ławie kar przebywał Wielkiewicz. Jednak w dodatkowym czasie ani jedni ani drudzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa. O wygranej „Szarotek” zadecydowały karne, bowiem do bramki gości trafili: Cichy i Lorraine, zaś Bizuba pokonał jedynie Ford. (ws)

PZU Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0) po karnych 2-1

0:1 - Górny - Urbanowicz (11:03), 1:1 - Cichy - Themar (53:22), 2:1 - Lorraine (karny).

Sędziowali: Paweł Pomarzewski i Rafal Noworyta - Dariusz Pobożniak i Mateusz Kucharewicz. Widzów 1153.

PODHALE: Bizub; Kudin - Załamaj, Pangielow-Jułdaszew (2) - Tomasik, Kiss (2) - Horzelski, Słowakiewicz; Szczerba - Cichy - Szczechura, Themar (2) - Lorraine - Wielkiewicz (4), Kamiński - Soroka - Worwa, Jarczyk, Bochnak. Trener Sami HIRVONEN.

JKH: Miarka; Górny - Wajda, Bagin - Viinikainen (2), MacEachern (4) - Martiszka, Kamieniew - Hamilton; Rajamaki (2) - Paś - Urbanowicz (2), Kolusz - Spirko - Iżacky, Ford - Arrak - O. Laszkiwicz, Zając Plachetka - Onak. Trener Robert KALABER.

Kary: Podhale - 10 min, JKH - 10 min.