ORLEN WYŚCIG NARODÓW

POLACY DALEKO

Francuz Mathys Rondel zwyciężył w klasyfikacji generalnej zakończonego w niedzielę w Arłamowie Orlen Wyścigu Narodów. Najlepszy z Polaków Filip Gruszczyński zajął 12. miejsce. Ostatni etap wygrał po samotnym finiszu Ilchan Dostijew z Kazachstanu, który wyprzedził o trzy sekundy Luksemburczyka Arno Wallenborna oraz o dziewięć sekund Belga Emiela Verstrynge, który finiszował na czele kilkunastoosobowej grupy z liderem wyścigu i z jedynym reprezentantem Polski - Gruszczyńskim.

W klasyfikacji generalnej Rondel wyprzedził o 17 sekund swojego rodaka Brieuca Rollanda oraz Wallenborna. Gruszczyński stracił do zwycięzcy 45 sekund. 16. miejsce zajął Mateusz Gajdulewicz - 1.25. Straty pozostałych 12 Polaków, którzy ukończyli rywalizację, były już znacznie większe.

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi z Czech przez Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy.

ETAP DLA RUDYKA

Bartosz Rudyk (ATT Investments) wygrał w Atenach piąty, ostatni etap wyścigu Dookoła Grecji, finiszując najszybciej z peletonu. Młodszy brat utytułowanego torowca Mateusza Rudyka odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w imprezie UCI. Dzień wcześniej był drugi na odcinku do Chalkidy.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Austriak Riccardo Zoidl (Felt Felbermayr). Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski), zajął 15. miejsce, ze stratą 6.12.