Optymistycznie przed startem

Michał Bedronka zdobył jedną z bramek w sobotnich sparingach. Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Polonia Bytom na tydzień przed rozpoczęciem sezonu ligowego rozegrała dwa sparingi na swoim boisku.

Chwilę przed rozpoczęciem meczów kontrolnych klub ogłosił podpisanie kontraktu z Olivierem Wypartem. 23-latek ostatni rok spędził w Skrze Częstochowa i był jedną z ważniejszych postaci zespołu, rozgrywając 29 meczów w II lidze. Wcześniej, od początku kariery, związany był ze Śląskiem Wrocław, jednak nie był w stanie przedostać się do pierwszej drużyny dolnośląskiego klubu, grając głównie w rezerwach.

O 11.00 bytomianie rozpoczęli spotkanie z MKS-em Kluczbork. Przeciwko ekipie Łukasza Ganowicza Polonia wyszła w praktycznie niezmienionym składzie w porównaniu do wyjściowej 11 w niedawnym sparingu z Puszczą Niepołomice (remis 1:1). Jedynie w miejsce Kamila Wojtyry pojawił się Dawid Wolny. Po pozytywnym wyniku osiągniętym z zespołem z ekstraklasy można było być w szoku, gdy zespół z Kluczborka wyszedł na prowadzenie w 20 min po bramce Dawida Wojtyry (kuzyn wspomnianego Kamila). Polonia szybko się jednak pozbierała i już 3 minuty później Lucjan Zieliński doprowadził do wyrównania po ładnym rajdzie na lewej stronie. Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy, a bytomianie ruszyli do ataku od razu po zmianie stron. W 46 min gola na 2:1 zdobył Adrian Piekarski, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Daniela Ściślaka. Więcej bramek w tym meczu nie zobaczyliśmy.

Po zakończeniu meczu z MKS-em Kluczbork drużyna Łukasza Tomczyka po raz kolejny pojawiła się na murawie o 15.00. Tym razem w zupełnie innym składzie i przeciwko innemu zespołowi. Do Bytomia przyjechał kolejny trzecioligowy zespół, LKS Goczałkowice-Zdrój. W tym przypadku różnica klas rozgrywkowych była zdecydowanie bardziej widoczna niż z kluczborczanami. Co prawda do końca pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale już po przerwie Polonia czterokrotnie pokonywała bramkarza. Jedną z bramek zdobył Wypart, który na murawie zameldował się w drugiej połowie. Tym samym Polonia z uśmiechem na ustach może rozpocząć tydzień przygotowań do pierwszego meczu ligowego. Bytomianie zainaugurują sezon w najbliższą sobotę o godzinie 12.00, grając na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

(kaj)

Polonia Bytom – MKS Kluczbork 2:1 (1:1)

0:1 – D. Wojtyra (20), 1:1 – Zieliński (23), 2:1 – Piekarski (46)

POLONIA: Holewiński (80. Rybacki) – Michalski, Piekarski, Konieczny – Szymusik, Gajda, Ściślak, Szumilas, Steblecki, Zieliński – Wolny. Trener Łukasz TOMCZYK.

MKS (wyjściowy skład): Kaczmarczyk – Lechowicz, Trojanowski, Maj, Wienczek – Wiszniowski, Zawada, zawodnik testowany – D. Wojtyra, Tuszyński, Lewandowski. Trener Łukasz GANOWICZ.

Polonia Bytom – LKS Goczałkowice-Zdrój 4:0 (0:0)

1:0 – Kwiatkowski (52), 2:0 – Kwiatkowski (52), 3:0 – Wypart (83), 4:0 – Bedronka (87)

POLONIA: Szymkowiak – Szywacz, Bedronka, zawodnik testowany (87. Miller), Kwiatkowski, Łabojko, Topolewski, Andrzejczak, Siudak (46. Wypart), K. Wojtyra.

LKS (wyjściowy skład) : Mazur – Domagała, Zięba, Będzieszak – Płonka, Wuwer, Bąk, Maroszek – Rostkowski, Nadolski, Wróblewski. Trener Przemysław GOMUŁKA.