Olszowy czwarty

MŚ W SUPERENDURO

Dominik Olszowy (Rieju) zajął czwarte miejsce w czwartej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM w SuperEnduro, którą w sobotę rozegrano w Kluż-Napoka w Rumunii. Wygrał Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna). Drugie miejsce zajął inny Brytyjczyk Jonathan Walker (Beta), a trzecie Niemiec Manuel Lettenbichler (KTM).

Olszowy w Super Pole nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej, zaś w poszczególnych finałach był piąty, trzeci i piąty. W tym sezonie w cyklu MŚ nie bierze udziału jeden z najlepszych na świecie specjalistów od wyścigów ekstremalnych Tadeusz Błażusiak (Stark Varg). Chciał on startować na motocyklu o napędzie elektrycznym, na co się nie zgodziła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). Poza tym kilkanaście dni temu podczas treningu uległ kontuzji.

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali (czasami na stadionie), z przeszkodami na torze w postaci belek, mostów, odcinków kamienistych, rowów z wodą itp.

W trakcie każdej imprezy najlepsi zawodnicy rywalizują w trzech finałach. W każdym z nich mogą zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Otrzymuje je także trójka najlepszych zawodników w eliminacjach czasowych (tzw. Super Pole, decyduje o pozycji zawodników na starcie w finałach). Dodatkowo sumuje się punkty zdobyte przez motocyklistów w danym dniu, po czym ogłaszani są najlepsi w danej imprezie.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Bolt - 239 pkt, zaś Olszowy zajmuje piąte miejsce - 132. Kolejne zawody cyklu odbędą się w Budapeszcie 3 lutego.

Wyniki: 1. Billy Bolt (Wielka Brytania/Husqvarna) 57 pkt, 2. Jonathan Walker (Wielka Brytania/Beta) 54, 3. Manuel Lettenbichler (Niemcy/KTM) 43, 4. Dominik Olszowy (Rieju) 37.