Nowy lider

KOLARSTWO - UAE TOUR

Amerykański kolarz Brandon McNulty, reprezentujący barwy UAE Team Emirates, wygrał drugi etap wyścigu UAE Tour, jazdę indywidualną na czas na wyspie Al Hudayriyat i zdobył koszulkę lidera.

Na 12-kilometrowej trasie McNulty wyprzedził swoich kolegów klubowych - o dwie sekundy Australijczyka Jaya Vine'a oraz o cztery sekundy Duńczyka Mikkela Bjerga. Czwarte miejsce, ze stratą 14 sekund, zajął były mistrz świata w tej konkurencji Norweg Tobias Foss (Ineos Grenadiers).

Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) zajął 21. miejsce, a stracił do zwycięzcy 34 sekundy. Drugi z polskich kolarzy, Stanisław Aniołkowski (Cofidis), był 93., tracąc 1.23.

Siedmioetapowy wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaliczany do cyklu World Tour, potrwa do niedzieli.

2. etap, jazda ind. na czas na wyspie Al Hudayriyat, 12,1 km: 1. Brandon McNulty (USA/UAE Team Emirates) – 13.27, 2. Jay Vine (Australia/UAE Team Emirates) strata 2 s, 3. Mikkel Bjerg (Dania/UAE Team Emirates) 4, 4. Tobias Foss (Norwegia/Ineos Grenadiers) 14, 5. Rainer Kepplinger (Austria/Bahrain Victorious) 16, 6. Ilan Van Wilder (Belgia/Soudal Quick-Step) 17... 21. Filip Maciejuk 34, 93. Stanisław Aniołkowski 1.23.

Klasyfikacja generalna: 1. McNulty – 3:23.22, 2. Vine strata 2 s, 3. Bjerg 4, 4. Foss 14, 5. Kepplinger 16, 6. Van Wilder 17... 19. Maciejuk 34, 85. Aniołkowski 1.23.