NOWI I BRAMKOSTRZELNI

Dyrektor sportowy Łukasz Masłowski oraz cały pion sportowy wykonali świetną robotę. Sprowadzeni do Białegostoku gracze okazali się niezwykle przydatni, zwłaszcza w ofensywie. „Duma Podlasia” zdobyła 77 bramek i pod tym względem była bezkonkurencyjna (druga w klasyfikacji strzeleckiej Pogoń 59 razy pokonywała bramkarzy). Gole nowych gracz: Jose Naranjo - 6, Afimico Pululu - 12, Dominik Marczuk - 6, Kristoffer Hansen - 9, Kaan Caliskaner - 2 i Jarosław Kubicki - 1. Ci sami piłkarze w sumie uzbierali także 27 asyst.

NAJMŁODSZY PO WOJNIE

Adrian Siemieniec jest najmłodszym trenerem, który zdobył mistrzostwo Polski po II wojnie światowej. W dniu meczu z Wartą, w którym "Jaga" zapewniła sobie złoto, miał 32 lata, 4 miesiące i 12 dni.

1

GOLA zdobył w tym sezonie Taras Romanczuk. Ale za to jaki był to gol! Wpisał się na listę strzelców w ostatnim meczu sezonu z Wartą. Kapitan zdobył bramkę na 2:0, która w praktyce zamknęła spotkanie. Romanczuk więcej niż bramek zobaczył żółtych kartek. Uzbierał ich w sumie 12, a raz ukarany został czerwoną kartką. Tylko przez to nie zagrał w 4 spotkaniach sezonu.

258

MINUT spędził w zakończonym w sobotę sezonie na boisku Tomasz Kupisz, który do Jagiellonii wrócił w 2022 roku po 9 latach gry we Włoszech. Pomocnik ani razu nie zagrał jednak od pierwszej minuty. W sumie wystąpił w 22 meczach, w których miał asystę. Choć statystyki nie powalają, był ważną częścią białostockiej szatni.