Nominacje dla naszych

EHF EXCELLENCE AWARDS 2024

Karolina Kudłacz-Gloc i Kamil Syprzak znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody EHF Excellence Awards 2024 dla najlepszych zawodniczek i zawodników minionego sezonu. Europejska Federacja Piłki Ręcznej uhonoruje najlepszych, dokonując wyboru drużyny sezonu.

W pierwszym etapie EHF nominowała 7 zawodniczek i 7 zawodników na każdą pozycję: bramkarza, lewego skrzydłowego, lewego rozgrywającego, środkowego rozgrywającego, prawego rozgrywającego, prawego skrzydłowego, obrotowego oraz obrońcy. Wyboru graczy dokonano na podstawie oceny ich występów w reprezentacjach narodowych i klubach w sezonie 2023/24 przez panel ekspertów.

Wśród nominowanych zawodniczek na pozycji środkowych rozgrywających znalazła się Kudłacz-Gloc. Przypomnijmy, że broniąca barw niemieckiego SG BBM Bietigheim Polka w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń zdobyła srebrny medal oraz uplasowała się na 13. miejscu w klasyfikacji strzelczyń z 91 bramkami. Z kolei Syprzak otrzymał nominację wśród obrotowych. Reprezentant Polski z Paris Saint-Germain dotarł do 1/4 finału Ligi Mistrzów, ale i tak został królem strzelców. „Sypa” w 17 meczach zdobył 112 bramek.

Głosowanie na najlepszych graczy na każdej pozycji odbywa się za pomocą aplikacji „Home of Handball” do najbliższej niedzieli. W głosowaniu mogą brać udział zawodnicy, trenerzy, przedstawiciele mediów oraz kibice, przy czym głosy każdej grupy stanowią 25% ogólnego wyniku.

Drużyny sezonu zostaną ogłoszone przed losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. Spośród drużyny sezonu każdej płci zostaną wybrani zawodniczka i zawodnik sezonu.