Niewykorzystana szansa

Bielszczanki od porażki rozpoczęły półfinałową rywalizację z Rysicami Rzeszów. To ich dopiero trzecia przegrana we własnej hali w tym sezonie.

TAURON LIGA

BKS Bostik ZGO i PGE Rysice prezentują zbliżony poziom. Spodziewano się więc wyrównanego i stojącego na wysokim poziomie spotkania. I kibice się nie zawiedli, bo tak było. Mecz trwał aż 140 minut i zakończył się tie-breakiem. Bielszczanki nie wykorzystały szansy na wygraną. Pierwszą partię przegrały, bo „pięć minut” miała Amanda Coneo. Przy jej zagrywce przyjezdne wywalczyły osiem kolejnych punktów, doprowadzając od stanu 14:15 do 22:15. Potem jednak dominowały zawodniczki z Bielska-Białej. Łatwo wygrały dwa kolejne sety, a w czwartym prowadziły 17:14. I wtedy dopadł je kryzys. Straciły sześć kolejnych punktów, pozwalając rzeszowiankom uwierzyć w sukces, które poszły za ciosem. W tie-breaku od początku prowadziły, a w jego końcówce wręcz „zamurowały” siatkę. Blokiem powstrzymały ataki Regiane Bidias, Pauliny Damaske i Kertu Laak, pieczętując ważną wygraną, będącą pierwszym krokiem do finału.

(mic)

Półfinały (do 2 zwycięstw)

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – PGE Rysice Rzeszów 2:3 (19:25, 25:19, 25:18, 22:25, 8:15). Stan rywalizacji 0-1.

BIELSKO-BIAŁA: Nowicka (4), Borowczak (16), Pacak (9), Laak (25), Damaske (19), Majkowska (6), Mazur (libero) oraz Ciesielczyk, Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda, Bidias (4). Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

RZESZÓW: Wenerska (1), Coneo (22), Centka (7), Orvosova (13), Kalandadze (21), Jurczyk (12), Szczygłowska (libero) oraz Kowalska (4), Szlagowska, Makarowska-Kulej, Obiała (2). Trener Stephane ANTIGA.

Sędziowali: Sławomir Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle) i Katarzyna Sokół (Wrocław). Widzów 2170.

Bohaterka – Ann KALANDADZE.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:18, 25:18). Stan rywalizacji 1-0.

POLICE: Kowalewska (4), Sahin (14), Korneluk (11), Inneh-Varga (12), Łukasik (11), Wasilewska (4), Grajber-Nowakowska (libero). Trener Marco FENOGLIO.

GROT BUDOWLANI: Wilińska, May (16), Lisiak (4), Bjelica (10), Blagojević (1), Różyńska, Łysiak (libero) oraz Mitrović (11), Sobiczewska (1), Łazowska (1), Pol (1). Trener Maciej BIERNAT.

Sędziowali: Mateusz Broński (Murowana Goślina) i Paweł Morawski (Poznań). Widzów 1271.

I: 10:6, 15:11, 20:14, 25:17.

II: 10:5, 15:10, 20:13, 25:18.

III: 10:3, 15:8, 20:11, 25:18.

Bohaterka – Martyna ŁUKASIK.

Następne mecze (o 7. miejsce) 4.04.: Kalisz – Opole; (półfinały) 5.04.: Rzeszów – Bielsko-Biała, Grot Budowlani – Police.