NIEUSTAJĄCY WYŚCIG

NHL

Trwa walka o palmę pierwszeństwa w sezonie zasadniczym i cenne trofeum, Puchar Prezydenta - to w czołówce tabeli. Niemniej ciekawie jest w rywalizacji o play off. Oczekiwane ze sporym zainteresowanie derby Nowego Jorku pomiędzy „Wyspiarzami” i „Strażnikami” zakończyły się zwycięstwem tych pierwszych 4:2 (3:0, 0:2, 1:0). Islanders na tę chwilę mają zapewnione miejsce w play offie, z dwoma punktami przewagi nad Washingtonem i trzema nad Pittsburghiem. Natomiast Rangers utrzymali pozycję lidera i mają „oczko” więcej niż Dallas oraz trzy przewagi nad Caroliną.

A w derbach Nowego Jorku Islanders zapewnili sobie wygraną już w 1. tercji, bowiem Igora Szestiorkina pokonali Mike Reilly (5 min), Bo Horvat (12) i Kyle Palmieri (14). Wprawdzie w kolejnej odsłonie Rangers wykorzystali dwie liczebne przewagi i po uderzeniach Chrisa Keridera (28) i Adama Foksa (36) zmniejszyli straty, jednak wynik na 6 sek. przed końcem ustalił Andres Lee, strzałem do pustej bramki.

Washington Capitals w ważnym spotkaniu wygrali na wyjeździe z Detroit Red Wings 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Aleksandr Owieczkin na 8 sek. przed końcem 2. tercji zdobył swojego 30. goli i taki dorobek w 18. jego sezonie to nowy rekord ligi. Do tej pory palmę pierwszeństwa dzierżył Mike Gartner, który 17 razy osiągał minimum tyle goli w 19 sezonach nim w 1998 r. zakończył karierę. „Owi” ma w sumie 552 gole i do ligowego rekordu Wayne'a Gretzky'ego brakuje mu tylko 42 trafień. Nie byłoby tego zwycięstwa „Stołecznych” gdyby nie Charlie Lindgren, który zanotował 43 skuteczne interwencje! Pokonał go jedynie Patrick Kane na 2. sek. przed końcową syreną.

NY Islanders - NY Rangers 4:2, Detroit - Washington 1:2, Boston - Carolina 1:4, Tampa Bay - Columbus 5:2, Dallas - Buffalo 3:2, Colorado - Minnesota 5:2, Anaheim - Los Angeles 3:1, Seattle - Arizona 5:2, Florida - Ottawa 2:0, New Jersey - Toronto 2:5, San Jose - Calgary 2:3 i Nashiville - Winnipeg 3:4 oba po dogr., Montreal - Philadelphia 9:3