Nieodpowiedzialny Ukrainiec

Szykująca się do szturmu na ekstraklasę Lechia Gdańsk przegrała pierwszy sparing tej zimy, ulegając na „starym” stadionie w Gdańsku-Wrzeszczu przy ulicy Traugutta drugoligowej Chojniczance 2:3. Niekorzystny wynik dla pierwszoligowca był pokłosiem fatalnej skuteczności biało-zielonych oraz nieodpowiedzialnego zachowania ukraińskiego pomocnika Maksyma Chłania, który w 79 minucie został przez arbitra wyrzucony z boiska za uderzenie przeciwnika. - Maksym zachował się na tyle nieodpowiedzialnie, że zostawił drużynę po ciężkich treningach w dziesiątkę - powiedział zirytowany trener gdańszczan, Szymon Grabowski. - Nie chciałem ułatwiać zadania i nie wprowadziliśmy jedenastego zawodnika. To nauczka dla niego, bo koledzy nie są z tego zadowoleni.

Szkoleniowiec Lechii w starciu z Chojniczanką sprawdził 20 piłkarzy, z konieczności cały mecz rozegrali obrońcy Bartosz Brzęk i Andrei Chindris. Brakowało m.in. Jana Biegańskiego, Conrado, Luisa Fernandeza i Rifeta Kapicia. - Nie zgadza się przede wszystkim wynik - stwierdził Szymon Grabowski. - Gramy po to, żeby wygrywać każdą grę kontrolną. Jedyne co się zgadza, to liczba sytuacji, do których doszliśmy w I połowie. Po niej powinien być duży zapas bramek. Niestety, skuteczność nie jest na takim poziomie, na jakim powinna być.

Zadowolony był opiekun Chojniczanki, Krzysztof Brede. - Chcieliśmy zagrać pierwsze dwa sparingi z bardzo wymagającymi rywalami. Zaplanowaliśmy to w Gdańsku z Lechią i w Łodzi z ŁKS-em. Cieszy zwycięstwo, bo po to się gra, żeby wygrywać. Na pewno ten mecz da dużo materiału do analizy.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka 2:3 (1:1)

0:1 - Szumilas, 16 min (wolny), 1:1 - Zjawiński, 22 min (głową), 2:1 - Bobczek, 49 min, 2:2 - Goliński, 64 min (głową), 2:3 - Paprzycki, 77 min.

LECHIA (I połowa): Sarnawski - Brzęk, Chindris, Olsson, Kałahur - Mena, D'Arrigo, Żelizko, Sezonienko, Piła - Zjawiński. II połowa: Mikułko - Bugaj, Chindris, Brzęk, Bajko - Sypek, Kardaś, Neugebauer, Borkowski, Chłań - Bobczek. Trener Szymon GRABOWSKI.

CHOJNICZANKA (I połowa:) Primel - Raburski, Edmundsson, Golak, Szczytniewski - Kozina, Nowacki, Szumilas, Mikołajczak, Prałat - Firmino. II połowa: Szabłowski - Raburski (73. Kiełkucki), Goliński, Edmundsson (83. Meyer), Banach - Prałat (60. Skonieczny), Szumilas (55. Paprzycki), Szczepanek, Kolesar, zawodnik testowany - Szabala. [Trener] Krzysztof BREDE.

Żółte kartki: Żelizko - Kolesar; czerwona kartka: Chłań (79. uderzenie przeciwnika).