Nieoczekiwana zmiana ról

Rozczarowanie w Łodzi. Grot Budowlani, mimo udanego początku, nieoczekiwanie przegrał z mistrzem Szwajcarii Viteos Neuchatel VC i oddalił się od awansu do finału.

PUCHAR CEV KOBIET

Łodzianki w starciu ze szwajcarską ekipą wydawały się być faworytkami. Viteos na arenie międzynarodowej nie jest zbyt znany i wielkich sukcesów do tej pory nie odnosił. Początek meczu potwierdził te przewidywania. Miejscowe grały wybornie. Na parkiecie uwijała się Jelena Blagojević. Serbka, która do zespołu dołączyła dopiero przed kilkoma tygodniami, potwierdzała wszystkie swoje walory. Walczyła za dwie, była wszędzie - broniła, atakowała i przyjmowała. Mocno wspierały ją koleżanki. Szwajcarki były zagubione i miały problemy z nawet najprostszymi akcjami. Seryjnie myliły się w polu serwisowym, a w ataku nie trafiały w pole gry. Łódzki zespół wysoko wygrał pierwszą partię, a w drugiej prowadził 10:3 i wydawało się, że nic nie jest w stanie zabrać mu wygranej.

Wtedy nastąpiła zmiana ról. Przyjezdne zaczęły grać lepiej, a łodzianki kompletnie stanęły, jakby zapomniały jak się gra w siatkówkę. Roztrwoniły przewagę i nieoczekiwanie przegrały seta.

To był przełomowy moment meczu. Szwajcarki złapały rytm, za to nasze zawodniczki straciły pewność siebie i zaczęły grać bardzo nerwowo. Ich gra była szarpana, dobre akcje przeplatały błędami. Jedynie Blagojević trzymała poziom. Po drugiej stronie siatki punktowały Amerykanki Madeline Haynes i Tia Scambray.

Rewanż w Szwajcarii odbędzie się we wtorek. Łodzianki muszą nie tylko wygrać za trzy punkty, ale jeszcze rozstrzygnąć na swoją korzyść „złotego seta”.