Napastnik Bayernu Harry Kane zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w meczu z Eintrachtem Frankfurt. Fot. Leonhard Simon/PAP/EPA

Nienasycony Kane

Angielski napastnik strzela bramki dla Bayernu Monachium niczym karabin maszynowy.

BUNDESLIGA

Niespełna 31-letni Harry Kane błyszczy na boiskach Bundesligi, ale nie tylko. W meczu z Eintrachtem Frankfurt angielski napastnik strzelił dwa gole, zapewniając swojej drużynie komplet punktów. W tej chwili jego licznik wskazuje 42 gole – 35 w rozgrywkach ligowych (w 31 meczach) oraz 7 w Lidze Mistrzów. Bramka zdobyta w minionej kolejce była zarazem 400. trafieniem w karierze Anglika! Na 3. kolejki przez zakończeniem rywalizacji w Bundeslidze Kane potrzebuje 6. goli, by wyrównać rekord Roberta Lewandowskiego (41). Przy okazji ostatniego meczu napastnik Bayernu pobił jeden rekord. Otóż został pierwszym debiutantem w niemieckiej lidze, który zdobył bramkę lub zanotował asystę przeciwko każdemu rywalowi.

Nowy mistrz Niemiec, czyli Bayer Leverkusen, już wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że drużynie nie brakuje charakteru i potrafi odwracać losy spotkań w bardzo dramatycznych okolicznościach. Nie inaczej było w ostatniej kolejce. W I połowie meczu ze Stuttgartem kibice nie oglądali bramek, ale w początkowej fazie drugiej odsłony goście zadali dwa ciosy. W 47. minucie do siatki Bayeru trafił Chris Fuhrich, a 10 minut później jego wyczyn powtórzył Deniz Undav.

W 61 minucie kontaktowego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Amine Adli, ale pierwsza ligowa porażka Leverkusen w tym sezonie wciąż wisiała w powietrzu. W ostatniej akcji meczu (97 min.) gospodarze wywalczyli rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Jego wykonawcą był Florian Wirtz, po jego dośrodkowaniu w polu karnym rywali doszło do ogromnego zamieszania. Ostatecznie piłka spadła pod nogi Roberta Andricha, który pokonał Alexandra Nubela, doprowadzając do wyrównania.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)

1:0 - Kane, 10 min, 1:1 - Ekitike, 23 min, 2:1 – Kane, 62 min (karny).

BAYERN: Neuer - Kimmich (69. Tel), de Ligt (46. Kim Min-jae), Dier, Mazraoui (69. Davies) - Laimer (28. Pavlović), Goretzka - Thomas Mueller, Choupo-Moting, Guerreiro (81. Zvonarek) - Kane.
EINTRACHT: Trapp - Tuta, Koch, Pacho - Buta (77. van de Beek), Skhiri (87. Chandler), Goetze (77. Larsson), Dina Ebimbe (70. Nkounkou) - Marmusz, Knauff, Ekitike (69. Bahoya).

VfL Bochum - TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (2:0)

1:0 - Stoeger, 34 min (wolny), 2:0 - Passlack, 45+2 min, 3:0 - Stoeger, 64 min, 3:1 - Kramarić, 73 min, 3:2 - Kramarić, 84 min,

FC Augsburg – Werder Brema 0:3 (0:0)

0:1 - Schmid, 52 min, 0:2 - Ducksch, 61 min (karny), 0:3 - Deman, 90 min (głową).

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 1:2 (1:0)

1:0 - Bornauw, 42 min (samobójcza), 1:1 - Arnold, 82 min (wolny), 1:2 - Lacroix, 90 min.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 4:1 (2:1)

0:1 - Sancho, 20 min, 1:1 - Openda, 23 min, 2:1 - Szeszko, 45+2 min, 3:1 - Simakan, 46 min, 4:1 - Baumgartner, 80 min.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:2 (0:0)

0:1 - Fuehrich, 47 min, 0:2 - Undav, 57 min, 1:2 - Adli, 61 min, 2:2 - Andrich, 90+7 min.

Borussia Moenchengladbach - 1. FC Union Berlin 0:0

FSV Mainz 05 - 1. FC Koeln 1:1 (1:0)

1:0 - Barreiro, 29 min, 1:1 – Kainz, 90+5 min (karny).

SV Darmstadt 98 - 1. FC Heidenheim 1846 zakończył się po zamknięciu numeru.

1-4 – LM, 5-6 – LE, 7 – LK, 16 – baraż, 17-18 – spadek

Strzelcy

35 - Kane (Bayern),

25 – Guirassy (Stuttgart),

24 – Openda (Lipsk)

PROGRAM 32. KOLEJKI

3.05: Hoffenheim – Lipsk (20.30); 4.05: Stuttgart – Bayern, Werder – Gladbach, Dortmund – Augsburg, Wolfsburg – Darmstadt (wszystkie 15.30), Kolonia – Freiburg (18.30); 5.05: Union – Bochum (15.30), Eintracht – Leverkusen (17.30), Heidenheim – Mainz (19.30).

2. BUNDESLIGA

Schalke 04 Gelsenkirchen – Fortuna Duessledorf 1:1 (0:0): Karaman (55) - Tanaka (67).

Eintracht Brunszwik – HSV 0:4 (0:2): Glatzel (10, 22), Jatta (69), Reis (84).

Holstein Kiel – Kaiserslautern 1:3 (1:2): Bernhardsson (25) - Hanslik (13), Kaloc (45+4), Ritter (83).

Paderborn – Elversberg 3:1 (0:0): Grimaldi (54), Obermai (61. karny), Conteh (75) - Sickinger (51. karny).

Hertha Berlin - Hannover 96 1:1 (1:0): Kempf (13) - Leopold (90+3).

St. Pauli - Hansa Rostock 1:0 (0:0): Irvine (52).

1. FC Nuernberg - Karlsruher SC 0:1 (0:1)

FC Magdeburg - VfL Osnabrueck 1:1 (0:0)

Wehen Wiesbaden - Greuther Fuerth 3:5 (2:3)

1-2 – awans, 3 – baraże o awans, 16 – baraże o utrzymanie, 17-18 – spadek