NIEDOSYT KWIATKOWSKIEGO

SNOWBOARD

Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w slalomie równoległym w niemieckim Winterbergu, ale był bardzo bliski awansu do półfinału. Zwyciężyli Koreańczyk Lee Sangho, który w finale wyprzedził o 0,24 s Austriaka Andreasa Prommeggera, oraz Czeszka Ester Ledecka szybsza o 0,66 od Austriaczki Sabine Schoeffmann. Były to ostatnie indywidualne zawody PŚ w sezonie 2023/24.

Kwiatkowski w eliminacjach miał 12. czas. W 1/8 finału wyeliminował zajmującego piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i piątego w kwalifikacjach Włocha Edwina Corattiego. W pierwszym przejeździe ćwierćfinałowym wyprzedził Słoweńca Roka Marguca o 0,21 s, ale w drugim rywal odrobił straty i łącznie był szybszy tylko o 0,01 s. 27-letni zawodnik z Zakopanego specjalizuje się w slalomie gigancie równoległym, w którym w ubiegłym roku w gruzińskim Bakuriani zdobył tytuł mistrza świata.

Pozostali Polacy odpadli w eliminacjach. Michał Nowaczyk zajął 28. miejsce, a Maria Bukowska-Chyc (20.) i Weronika Dawidek (22.).

W klasyfikacji generalnej PŚ triumfowali Austriak Benjamin Karl oraz Niemka Ramona Hofmeister. Kwiatkowski zajął 17. miejsce w generalnej, 15. w gigantowej oraz 23. w slalomowej.