NIECO BLIŻEJ DO PARYŻA

TENIS STOŁOWY

Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach i awansowali do drugiego etapu kwalifikacji olimpijskich, które od środy rozgrywane są w Sarajewie. Wczoraj w ostatnich spotkaniach fazy grupowej Kulczycki wygrał z Czechem Pavlem Siruckiem 4:1 (11:9, 11:9, 6:11, 11:6, 11:9), a Redzimski ograł Bułgara Denislava Kodjabasheva 4:0 (11:5, 11:8, 11:9, 11:4). W drugim etapie kwalifikacji wystąpią zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-2 w swoich grupach. Rywalizacja w fazie pucharowej rozpocznie się w piątek.

Przypomnijmy, że w stolicy Bośni i Hercegowiny bilety do Paryża wywalczy pięciu najlepszych zawodników w turnieju w Sarajewie. W niedzielę olimpijczykami zostaną finaliści dwóch drabinek. Tego samego dnia dojdzie do pojedynku przegranych w półfinałach. Zwycięzca, czyli pingpongista sklasyfikowany na 3. miejscu także wystąpi we Francji.