Nasi reprezentanci daleko...

PŚ W STRZELECTWIE

Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajął w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w Kairze 29. lokatę w pistolecie szybkostrzelnym na 25 metrów. Triumfował Jong-ho Song (Korea Płd.) - 37 pkt, wyprzedzając Nikitę Hirjukina (Kazachstan) - 31 oraz Floriana Petera (Niemcy) – 27. Startowało 44 zawodników.

Najlepszy wynik biało-czerwonych to trzecia lokata koleżanki klubowej Miliwka Anety Stankiewicz w karabinie pneumatycznym na 10 metrów.

Lepiej spisał się Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), którzy zajął 15. lokatę w konkurencji karabinu na 50 metrów z trzech postaw. Zwyciężył Czech Jiri Privratsky.

Na 17. miejscu w tej samej konkurencji wśród kobiet, w ostatnim dniu imprezy, uplasowała się Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław).

Privratsky zdobył 467,9 pkt i wyprzedził Francuza Romaina Afrere'a - 460,5 oraz zawodnika Indii Akhila Sheorana - 451,8. Rywalizowało 62 strzelców.

Wśród kobiet najcelniej strzelała Brytyjka Seonaid McIntosh - 469,3 i wyprzedziła Szwajcarki Chiarę Leone - 464,5 i Emely Jaeggi - 453,2.

Kowalczyk do awansu do finału zabrakło tylko dwóch punktów. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) uplasowała się w stawce 64 zawodniczek na 26. miejscu, Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) na 31., a Aleksandra Anna Pietruk (Kaliber Białystok) na 36.

Najlepiej z biało-czerwonych w stolicy Egiptu spisała się Aneta Stankiewicz zajmując trzecie miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 metrów. To było jedyne podium reprezentantów Polski w tych zawodach.