NASI DALEKO

PŚ SZABLISTÓW

Olaf Stasiak zajął 51. miejsce i był najwyżej sklasyfikowany polskim szablistą w zawodach Pucharu Świata w Tbilisi. Zwyciężył Węgier Aron Szilagyi.

Stasiak (KKSz Konin) w 1/32 finału przegrał z utytułowanym Koreańczykiem Bongilem Gu 7:15. W tej samej rundzie odpadli również dwaj inni biało-czerwoni, którzy przebrnęli kwalifikacji i dostali się do czołowej „64” zawodów.

Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) uległ wicemistrzowi olimpijskiemu z Tokio, Włochowi Luigi Samele 10:15 i zajął 55. lokatę, a Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski KS Sosnowiec) po porażce z szóstym w światowym rankingu Niemcem Matyasem Szabo 10:15 uplasował się na 59. miejscu.

W finale Szilagyi, trzykrotny mistrz olimpijski, pokonał Irańczyka Alego Pakdamana 15:7. Węgier po raz 14. w karierze zwyciężył w turnieju PŚ.