„Nafciarze” nie odrobili

LIGA MISTRZÓW

W historii naszych europejskich występów nigdy nie pokonaliśmy tej francuskiej drużyny, ale to nie znaczy, że oddamy mecz walkowerem - zapewnił Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy płockiej Wisły przed rewanżem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Nafciarze” udali się do Paryża w pełnym składzie, ale też z bagażem 4 bramek po spotkaniu na własnym parkiecie. - Wynik idzie zawsze w świat, więc chcemy, żeby był dobry dla nas. Po prostu wybiegniemy na parkiet z większym luzem, z nadzieją na korzystny rezultat - mówił były reprezentant Polski, przypominając jednocześnie, że Wisła mierzy się z plejadą gwiazd, a wywalczony w ostatniej kolejce fazy grupowej awans do TOP 12 to i tak spory sukces. Płocczanie wiedzieli, że odrobienie straty w starciu z klasowym i zdeterminowanym rywalem będzie trudne i... mieli rację, choć trener PSG ich komplementował. - Są mocni, ale to my mamy zaliczkę. Znając Wisłę i trenera Sabate, wszystko jest jeszcze możliwe. Sprawa awansu pozostaje otwarta - stwierdził Raul Gonzalez.

Trzeba przyznać, że wicemistrzowie Polski postawili się faworytowi i przez długi czas dotrzymywali im kroku. O ile pierwsza połowa toczyła się pod dyktando paryżan, wśród których brylował Kamil Syprzak, o tyle po zmianie stron gra była bardziej wyrównana i ze stanu 28:23 w 45 minucie po 10 minutach zrobiło się 30:30. Trener Gonzalez zareagował natychmiast. Jego zawodnicy przyspieszyli i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Paris St. Germain - Orlen Wisła Płock 34:33 (18:15)

PSG: Green, Villain - Marchan, Steins 4, Tonnesen 1, Balanguer 8/3, Grebille 3, Syprzak 7/3, L. Karabatić, Holm, N. Karabatić 2, Peleka, Prandi 9, Gibelin, Keitia, Ntazi. Kary: 12 min. Trener Raul GONZALEZ.

WISŁA: Alilović, Jastrzębski - Daszek 1, Zarabec, Lucin 2, Piroch 3, Serdio 6, Susnja 1, Fazekas, P. Krajewski 8/5, Perez 1, Terzic, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 2, Żytnikow 2. Kary: 10 min. Trener Xavi SABATE.

W pierwszym meczu 30:26; awans - PSG

* Pozostałe mecze 1/8 finału: Telekom Veszprem - Pick Szeged 39:32 (19:15); w pierwszym meczu 37:30 (20:17); awans Telekomu, Industria Kielce - GOG Gudme 33:28 (16:12); w pierwszym meczu 33:25 (18:10); awans Industrii; Montpellier - RK Zagrzeb 30:24 (14:14); w pierwszym meczu 27:27 (11:13). Pary ćwierćfinałowe (24-25.04. i 1-2.05.): THW Kiel - Montpellier, Aalborg - Telekom, SC Magdeburg - Industria, Barcelona - PSG.