Myszor z kwalifikacją olimpijską

ŁUCZNICTWO

Zawodniczka Łucznika Żywiec, Wioleta Myszor, wywalczyła w tureckiej Antalyi prawo startu w igrzyskach w Paryżu, zajmując w światowym turnieju kwalifikacyjnym 7. miejsce. Polka, która w eliminacjach zajęła 27. miejsce, dotarła do ćwierćfinału, w którym przegrała z późniejszą triumfatorką zawodów, reprezentantką Indii Bhajan Kaur 0:6, w setach 27:29, 24:27 i 28:30. W finale Kaur pokonała Irankę Mobinę Fallah 6:2. W meczu o trzecie miejsce Weronika Marczenko (Ukraina) zwyciężyła Mołdawiankę Alexandrę Mircę 6:4.

Przed łuczniczką z Żywca znalazły się Anikta Bhakat (Indie) oraz Denisa Barankova (Słowacja). Ósma lokata przypadła Yaylagul Ramazanowej (Azerbejdżan). Myszor będzie jedyną przedstawicielką polskiego łucznictwa w Paryżu, zabraknie mężczyzn oraz obu drużyn, kobiet i mężczyzn. Koleżanka klubowa Myszor Klaudia Płaza była osiemnasta, a Martyna Stach (MLKS Czarna Strzała Bytom) 34. Rywalizowało 98 zawodniczek.

17 czerwca o kwalifikacje powalczą mężczyźni, jednakże bez udziału Polaków, którzy nie zdołali awansować do decydującej fazy zawodów. Oskar Kasprowski (Łucznik Żywiec) zajął w Antalyi 33.lokatę Maksymilian Osuch (OŚ AZS Surma Poznań) 52., natomiast Arkadiusz Smoliński (UKS Zryw Dobrcz) 65. Rywalizowało 111 zawodników.

Biało-czerwoni nie odegrali żadnej roli w turniejach drużynowych. Polki (16. drużyna kwalifikacji wśród 39 startujących) po wygraniu w 1/12 finału z Kazachstanem 5:4 znalazły się za burtą turnieju przegrywając w 1/8 finału z Chinkami 0:6. Chinki w meczu o pierwsze miejsce wygrały z Malezyjkami, a trzecia lokata przypadła Brytyjkom, które zwyciężyły zawodniczki Tajwanu 5:3. Polacy uplasowali się w eliminacjach na 28.miejscu wśród 46 startujących drużyn i zdołali awansować do 1/12 finału.