Monika w ćwierćfinale

Monika Stankiewicz pokonała już trzy rywalki w juniorskim Wimbledonie. Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Znakomicie w juniorskim Wimbledonie spisuje się Monika Stankiewicz. 18-letnia tenisistka z Warszawy, reprezentująca Advantage Bielsko-Biała, w dotychczasowych spotkaniach nie straciła seta, a po zwycięstwie nad tenisistką gospodarzy, Hephzibah Oluwadare, 6:2, 6:3 awansowała do ćwierćfinału.

Warszawianka rozpoczęła zmagania na londyńskiej trawie od wygranej 6:4, 7:6 (7-5) z Norweżką Emily Sartz-Lunde, następnie pokonała Brytyjkę Hannah Klugman 6:2, 7:6 (10-8). O półfinał powalczy z Australijką Emerson Jones, która w 1/8 finału odprawiła w dwóch setach Bułgarkę Iwę Iwanową 6:1, 6:2.

Za tydzień Stankiewicz będzie można oglądać na kortach ziemnych w Bytomiu, gdzie będzie bronić zdobytego przed rokiem tytułu w turnieju ITF J300 Juniors Open Polska – Memoriale Jacka Widawskiego.

Niestety, z turniejem juniorów w Londynie pożegnał się Tomasz Berkieta. Finalista French Open nie miał nic do powiedzenia w 1/8 finału z Hiszpanem Rafaelem Jodarem -0:6, 3:6.