Molde się nie zatrzymuje

Po pokonaniu Legii, ofiarą Norwegów stał się Club Brugge.

LIGA KONFERENCJI EUROPY

Matty Cash dostał odrobinę odpoczynku od szkoleniowca Aston Villi, Unaia Emery’ego. Hiszpan nie wystawił reprezentanta Polski w pierwszym składzie na prestiżowy mecz w Lidze Konferencji Europy. Ajax Amsterdam nie zdobył w pierwszej połowie bramki (do przerwy wynik 0:0), ale był w ofensywie. Dlatego od razu przerwie Cash zameldował się na murawie i miał wspomóc formację defensywną z Anglii. Mur obronny był na tyle szczelny, że nie pozwolił sobie na błędy. Wynik nie zmienił się nawet wtedy, gdy Ezri Konsa zobaczył czerwoną kartkę. Przyjezdnym pomógł też fakt, że chwilę później reprezentant Ajaksu musiał opuścić plac gry z tego samego powodu. Przez to mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Gole padały natomiast w Austrii, a wszystko dzięki zespołowi Lille. Francuzi byli gośćmi w Grazie, gdzie mierzyli się ze Sturmem, który rywalizował jeszcze niedawno w Lidze Europy z Rakowem Częstochowa. „Spadek” do Ligi Konferencji nie spowodował jednak, że Austriakom grało się łatwiej. Zadbał o to Jonathan David, najlepszy strzelec Lille, który zaliczył dublet.

Wciąż całkiem nieźle w LKE radzi sobie Molde, choć nadal znajduje się w fazie międzysezonowej. Po wyeliminowaniu Legii drużyna z Norwegii na swoim terenie przyjęła Club Brugge. Belgowie nie odnaleźli się na sztucznej murawie, przez co od 43 minuty przegrywali 1:0. Gola zdobył Halldor Stenevik, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku, zmieniając kontuzjowanego Eirika Haugana. Mecz jednak nie zakończył się po jednym golu. W końcówce do wyrównania z rzutu karnego doprowadzili goście, co mimo wszystko nie spowolniło Molde. W doliczonym czasie zwycięstwo Norwegom zagwarantował Fredrik Gulbrandsen, który po nocach śni się defensorom Legii.

Wciąż genialnie radzi sobie Maccabi Tel-Aviv, który po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca tym razem zdemolował Olympiakos. Zespół z Pireusu nie miał najmniejszych szans w starciu z przyjezdnymi z Izraela, którzy strzelili aż 4 bramki.

1/8 FINAŁU LIGI KONFERENCJI EUROPY

Sturm Graz – Lille 0:3 (0:1)

0:1 – David (28), 0:2 – David (51), 0:3 – Zhegrova (71)

Olympiakos – Maccabi Tel-Aviv 1:4 (1:3)

0:1 – Zahawi (4), 0:2 – Shahar (9), 1:2 – El Kaabi (13), 1:3 – Zahawi (30), 1:4 – Peretz (74)

Molde – Brugge 2:1 (1:0)

1:0 – Stenevik (43), 1:1 – De Cuyper (84), 2:1 – Gulbrandsen (90+2)

Ajax Amsterdam – Aston Villa 0:0