MISTRZ SZUKA FORMY

SNOWBOARD

Japonka Tsubaki Miki i Austriak Benjamin Karl wygrali w słoweńskiej Rogli zawody snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Prowadzący w klasyfikacji pucharowej 38-letni Karl pokonał w finale rok młodszego Włocha Aarona Marcha. To kolejne, trzecie już z rzędu zwycięstwo doświadczonego Austriaka w pucharowym gigancie równoległym. Trzecie miejsce zajął pogromca w 1/8 finału Oskara Kwiatkowskiego - Włoch Mirko Felicetti. Polak, aktualny mistrz świata, sklasyfikowany został na 11. miejscu, najwyższym w tym sezonie. Michał Nowaczyk zajął 23. pozycję.

W finałowym pojedynku kobiet Tsubaki Miki pokonała Holenderkę Michelle Dekker wyprzedzając rywalkę o 0,03 s. Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Sabine Schoeffmann wygrywając w tzw. małym finale z liderką klasyfikacji PŚ Niemką Ramoną Theresią Hofmeister. Polki nie przebrnęły kwalifikacji. Maria Bukowska-Chyc sklasyfikowana została na 20., a Olimpia Kwiatkowska na 22. miejscu.